Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo górskie: Regulamin MP XCR i PP MTB XCO w Sławnie

W weekend 13-14 sierpnia, w Sławnie odbędą się mistrzostwa Polski w sztafetach MTB oraz 7. seria Pucharu Polski w MTB XCO - Sandstone MTB Race.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zmagania będą prowadzone na terenie obok byłej jednostki wojskowej, na wzgórzach sławieńskich. W sztafetach długość rundy wyniesie 3000, a w wyścigach indywidualnych 3900 metrów.

W mistrzostwach Polski XCR startować będą 4-osobowe drużyny, w skład których może wchodzić 1 zawodnik z kategorii elita mężczyzn (zamiennie z elita kobiet, mężczyźni i kobiety U23, junior, juniorka), elita kobiet (zamiennie z kobiety U23, juniorka, juniorka młodsza), mężczyźni U23 (zamiennie z elita kobiet, kobiety U23, juniorka, junior, junior młodszy) oraz junior (zamiennie z juniorka, juniorka młodsza, junior młodszy). Dodatkowo odbędą się również Młodzieżowe Sztafety Mieszane, dla młodzików i młodziczek oraz juniorów i juniorek młodszych.

W niedzielnym Pucharze Polski do rywalizacji staną zawodnicy i zawodniczki z wszystkich kategorii wiekowych, od żaka po masters.

Regulamin MP XCR

Regulamin Pucharu Polski MTB XCO

Organizatorem imprezy jest LUKS Sławno.

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl