Niedziela,   17 Stycznia 2016 Dwa miejsca w czołowej ''5'' dla Polaków ostatniego dnia torowego PŚ, Zieliński wygrywa klasyfikację końcową Miejsca tuż za podium dla Małgorzaty Wojtyry i Kamila Kuczyńskiego, dwie wygrane w omnium Adriana Teklińskiego oraz zwycięstwo w eliminacjach sprintu i klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Damiana Zielińskiego - tak wyglądał ostatni dzień zmagań w wykonaniu Polaków, w torowym Pucharze Świata w Hongkongu.

Małgorzata Wojtyra zaprezentowała równą dyspozycję we wszystkich sześciu wyścigach w omnium kobiet. Po pierwszych trzech konkurencjach zajmowała 4. lokatę i utrzymała ją do samego końca. W czasówce na 500 metrów wykręciła 5. czas, w rundzie ze startu lotnego była 9., a po wyścigu punktowym zapewniła sobie miejsce tuż za podium, z łącznym dorobkiem 144 punktów (22 straty do "pudła").

Polka wystartowała w dwóch seriach Pucharu Świata i cały cykl ukończyła na 7. pozycji.

Omnium kobiet - 1km

Omnium kobiet - runda ze startu lotnego

Omnium kobiet - wyścig punktowy i klasyfikacja końcowa

Omnium kobiet - klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Damian Zieliński znakomicie rozpoczął zmagania w sprincie. Wygrał on kwalifikacje, a drugi z Polaków, Kamil Kuczyński był 10. W 1/16 obaj pokonali swoich rywali - odpowiednio Eric Englera i Petera Lewisa - jednak już w kolejnej rundzie tylko Kuczyński zdołał zapewnić sobie awans. Wygrał on w pojedynku z Pavlem Kelemenem, natomiast Zieliński musiał uznać wyższość Patricka Constable. Brązowy medalista mistrzostw Europy nie dał rady wywalczyć przepustki do 1/4 w repasażach i na tym etapie zakończył zmagania.

W ćwierćfinale Kuczyński spotkał się z utytułowanym Francois Pervis. Był to zacięty pojedynek, gdyż do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy biegi. Najpierw wygrał Pervis, potem Polak i w decydującej rozgrywce szybszy był Francuz.

Ostatecznie Kuczyński zajął 5. miejsce po zdecydowanym zwycięstwie w małym finale (o miejsca 5-8). Zieliński został sklasyfikowany jako 9.

Jako, że najgroźniejsi rywale Zielińskiego w walce o triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, nie startowali w Hongkongu, Polak sięgnął po zwycięstwo w ogólnym zestawieniu. Łącznie zgromadził 277 punktów, o 22 więcej od towarzyszy z podium, Matthew Glaetzera i Maxa Niederlaga.