belka gorna
Czwartek,   16 Czerwca 2016 Młodzieżowa Kadra Narodowa MTB gotowa na MŚ Zakończyła się konsultacja szkoleniowa Młodzieżowej Kadry Narodowej MTB, odbywająca się na trasie tegorocznych Mistrzostw Świata w Nowym Mescie na Morave.

Zrealizowany został pełny program jaki był zaplanowany przez trenera kadry, Sebastiana Żabińskiego. Zawodnicy głównie skupiali się na poszukiwaniu cennych sekund, korygując sposoby przejazdu poszczególnych fragmentów trasy.

- Szczególne postępy w technice jazdy poczyniły nasze zawodniczki. Zarówno Rita, jaki i Aleksandra, wszystkie najtrudniejsze przeszkody pokonywały w sposób perfekcyjny. Do doskonalenia tej cechy, zastosowano również metody szkoleniowe z wykorzystaniem sparingpartnerów. Również panowie z reprezentacji, koncertowo pokonywali sztucznie przygotowane przeszkody - wyjaśnia Sebastian Żabiński.

Poza poprawą techniki, został zrealizowany również trening symulujący wyścig. Ten odbył się w ostatnim dniu pobytu w dość trudnych warunkach pogodowych. Nie przeszkodziło to jednak w pracy naszych kadrowiczów. Został także „pobrany” profil trasy, co pomoże wykonać ostatnie treningi, możliwie wiernie kopiując rundę z Czech.

- Już teraz możemy powiedzieć, że „młodzieżówka” jest w pełni gotowa do mistrzostw. Równocześnie z treningami naszej reprezentacji, konsultacje w Novym Mescie zaplanował Viktor Zapletal, trener reprezentacji gospodarzy światowego czempionatu. Mogliśmy dzięki temu wspólnie wymienić się spostrzeżeniami i wzajemnie obserwować pracę kadrowiczów - podsumowuje trener kadry Polski MTB U23.Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl