Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo górskie: Młodzieżowa Kadra Narodowa MTB gotowa na MŚ

Zakończyła się konsultacja szkoleniowa Młodzieżowej Kadry Narodowej MTB, odbywająca się na trasie tegorocznych Mistrzostw Świata w Nowym Mescie na Morave.

Zrealizowany został pełny program jaki był zaplanowany przez trenera kadry, Sebastiana Żabińskiego. Zawodnicy głównie skupiali się na poszukiwaniu cennych sekund, korygując sposoby przejazdu poszczególnych fragmentów trasy.

- Szczególne postępy w technice jazdy poczyniły nasze zawodniczki. Zarówno Rita, jaki i Aleksandra, wszystkie najtrudniejsze przeszkody pokonywały w sposób perfekcyjny. Do doskonalenia tej cechy, zastosowano również metody szkoleniowe z wykorzystaniem sparingpartnerów. Również panowie z reprezentacji, koncertowo pokonywali sztucznie przygotowane przeszkody - wyjaśnia Sebastian Żabiński.

Poza poprawą techniki, został zrealizowany również trening symulujący wyścig. Ten odbył się w ostatnim dniu pobytu w dość trudnych warunkach pogodowych. Nie przeszkodziło to jednak w pracy naszych kadrowiczów. Został także „pobrany” profil trasy, co pomoże wykonać ostatnie treningi, możliwie wiernie kopiując rundę z Czech.

- Już teraz możemy powiedzieć, że „młodzieżówka” jest w pełni gotowa do mistrzostw. Równocześnie z treningami naszej reprezentacji, konsultacje w Novym Mescie zaplanował Viktor Zapletal, trener reprezentacji gospodarzy światowego czempionatu. Mogliśmy dzięki temu wspólnie wymienić się spostrzeżeniami i wzajemnie obserwować pracę kadrowiczów - podsumowuje trener kadry Polski MTB U23.

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl