belka gorna
Poniedziałek,   29 Sierpnia 2016 Łukasik mistrzem Europy DH! Sławomir Łukasik (Ns Bikes Fropro) został mistrzem Europy w downhillu. Dodatkowo na podium elity stanął także Wojciech Czermak (Born2bike). Europejski czempionat rozegrany został w Wiśle, w ramach Diverse Downhill Contest.

W miniony weekend czołówka europejskiego kolarstwa zjazdowego stanęła na starcie Mistrzostw Europy . Ich występy oraz obecność tysięcy niesamowitych kibiców sprawiły, że Góra Stożek już po raz drugi stała się stolicą sportów rowerowych Starego Kontynentu. Do tego wspaniały występ Polaków w klasie Elite Man, zwieńczony dwoma miejscami na podium, sprawił, że publiczność obecna na mecie oszalała z radości.

Zawodnicy z dwunastu krajów walczyli w dziewięciu kategoriach. Kwalifikacje w prestiżowej kategorii Elite Man wygrał Szwajcar Lutz Weber, a wśród kobiet triumfowała Marine Cabirou z Francji. O sporym pechu może mówić Mistrzyni Europy z zeszłego roku – Jana Bartova, która nie wystartowała z powodu kontuzji ręki, której nabawiła się podczas treningów. Sławek Łukasik z kolei zaliczył upadek i mimo, że początkowo miał najlepszy czas, na metę dojechał dopiero na ósmej pozycji. O szczęściu nie może też mówić Mistrz Europy z zeszłego roku. Jure Zabjek przejechał metę z 29 rezultatem.

W finałach Elite Women Marine utrzymała swój rezultat z kwalifikacji kończąc wyścig z bardzo dobrym czasem 2:39:406. Drugie miejsce zajęła Monika Hrastnik, a trzecie Lea Rutz. Jedyna Polka, Elżbieta Figura, zajęła szóstą pozycję.

W kategorii Junior Men najszybszy był Max Hartenstern z Niemiec, który uzyskał świetny czas 2:16:936. Wicemistrzem Europy został Moritz Ribarich, a podium uzupełnił Adam Rojcek. Najszybszy Polak, Sebastian Macura, zajął siódmą pozycję.

Tradycyjnie konkursem, na który wszyscy czekali najbardziej był Elite Men. Jure Zbjek zrekompensował swój słaby wynik z kwalifikacji ustanawiając w finale czas 2:15:706. Jednak na szybkim, suchym torze ten wynik pozwolił Słoweńcowi jedynie na zajęcie czwartego miejsca. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Wojciechowi Czermakowi. Wojtek uzyskał czas 2:15:30. Wicemistrzem Europy został Lutz Weber z czasem 2:14:605. Pomimo problemów w czasie treningów oraz niezbyt satysfakcjonującego ósmego miejsca w kwalifikacjach, najszybszym zawodnikiem okazał się Sławek Łukasik. Zawodnik z Wieliczki uzyskał rewelacyjny czas 2:13:692 i został nowym Mistrzem Europy!

Ostatni, upalny weekend wakacji na Górze Stożek dostarczył wielu sportowych emocji zarówno licznie przybyłym widzom, ale przede wszystkim najlepszym zawodnikom Starego Kontynentu. Po raz drugi Wisła stała się europejską stolicą zjazdów rowerowych, a kibice, którzy żywiołowo wspierali zawodników, po raz kolejny stworzyli wyjątkową atmosferę sportowego święta.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Hobby junior: Filip Rawicki (B.P. Reactor)
Kobiety: Marine Cabirou (Millau)
Masters I: Rotislav Stencel (Bikeplac Racing)
Masters II: Rafał Wiszniewski (3city Racing)
Hobby full: Łukasz Wojtas (Biotop)
Hobby hardtail: Lubomir Grega (Star Bike Team)
U17: Balazs Muszula (Limit Racing Team)
Junior: Max Hartenstern (RSV Plessa 1995)
Elita mężczyzn: Sławomir Łukasik (NS Bikes/Frower Power)

Wyniki - eliminacje

Wyniki - finały

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl