belka gorna
Sobota,   15 Listopada 2008 Wojciech Walkiewicz prezesem PZKol Wojciech Walkiewicz, który kieruje Polskim Związkiem Kolarskim od 1996 roku, został ponownie wybrany na to stanowisko na czteroletnią kadencję. Walkiewicz był jedynym kandydatem i w głosowaniu jawnym, które odbyło się w sobotę na nowym torze kolarskim w Pruszkowie, zwyciężył przy braku głosów przeciwnych i dwóch wstrzymujących się (w tym samego siebie).

Więcej emocji przyniosły tajne wybory nowego zarządu, który będzie się składać z dziesięciu, a nie jak dotychczas 23 członków i przejmie kompetencje zlikwidowanego prezydium PZKol. Spośród 15 kandydatów zostali wybrani: Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, Jarosław Potocki, Michał Marszałkowski, Andrzej Kita, Ryszard Szurkowski, Marek Kosicki, Marek Hok, Lucjusz Wasielewski, Janusz Kotliński i Zbigniew Szczepkowski.

W oczekiwaniu na wyniki wyborów delegaci obejrzeli wyścig australijski kobiet i scratch mężczyzn. Zwyciężyli Małgorzata Wojtyra i Łukasz Bujko, inkasując po 1500 zł premii.

Podsumowując poprzednią kadencję prezes Wojciech Walkiewicz za najważniejsze osiągnięcia uznał zakończenie budowy toru w Pruszkowie, który w marcu przyszłego roku będzie areną mistrzostw świata elity, podpisanie umowy sponsorskiej z bankiem BGŻ oraz sukcesy sportowe, z których najcenniejszy to srebrny medal olimpijski Mai Włoszczowskiej w Pekinie. W sumie we wszystkich imprezach rangi mistrzowskiej polscy kolarze zdobyli w minionym czteroleciu 44 medale.

W dyskusji nie brakowało głosów krytycznych. Delegaci podkreślali, że sytuacja w zawodowym kolarstwie szosowym pogarsza się z roku na rok. Kryzys tej dyscypliny najlepiej obrazuje fakt, że w przyszłym sezonie będą funkcjonować tylko trzy grupy zawodowe, wszystkie w najniższej, trzeciej dywizji UCI: CCC Polsat, Mróz Action Uniqa i DHL-Author. Zabraknie w tym gronie m.in. stołecznej Legii, której nie stać na wyłożenie 25 tys. euro, potrzebnych do rejestracji w UCI.

Mimo to prezes Walkiewicz optymistycznie patrzy w przyszłość. Praca w najbliższej kadencji - jak zaznaczył - będzie podporządkowana jednemu celowi - udanemu startowi olimpijskiemu w Londynie 2012 roku. Prezes PZKol największe nadzieje wiąże z torowcami. Zapowiedział zaangażowanie zagranicznego trenera dla grupy średniodystansowców, co ma pomóc w zdobyciu kompletu, czyli dziesięciu kwalifikacji olimpijskich. - W Londynie zdobędziemy cztery medale, a minimum dwa - podkreślił.

O narybek dla trenerów kadry torowej zadba czwarta - po Żyrardowie, Toruniu i Świdnicy Szkoła Mistrzostwa Sportowego, która już wkrótce powstanie w Pruszkowie.

Skład Zarządu PZKol w latach 2008-2012:

1. Potocki Jarosław
2. Kosicki Marek
3. Zdzienicka - Grabarz Małgorzata
4. Kotliński Janusz
5. Szurkowski Ryszard
6. Marszałkowski Michał
7. Hok Marek
8. Kita Andrzej
9. Wasielewski Lucjusz
10. Szczepkowski Zbigniew

Skład Komisji Rewizyjnej w latach 2008-2012:

1. Karkoszka Piotr
2. Chmurzewski Andrzej
3. Korbecki Eugeniusz
Źródło:  "PAP"      "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl