belka gorna
Piątek,   4 Grudnia 2015 W Pruszkowie podsumowano sezon kolarski 2015 Tradycyjnie w Pruszkowie, na torze BGŻ BNP Paribas Arena odbyło się podsumowanie sezonu. Był to kolejny znakomity rok dla polskiego kolarstwa, który obfitował w medale mistrzostw świata i Europy.

Przed rokiem wiele osób mówiło, że sezon 2014 był najlepszym dla polskiego kolarstwa w historii. Czy faktycznie był najlepszym, trudno jednoznacznie stwierdzić. Cieszę się, że o 2015 też możemy mówić w tych kategoriach i zaliczać go do jednego z najbardziej udanych. Biało-czerwoni wielokrotnie stawali na podium największym imprez i kilka razy sięgali po koszulki mistrzostw świata i Europy. Za to im oraz ich trenerom ogromnie dziękuję i serdecznie gratuluję – mówił otwierający galę, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Wacław Skarul. – Chciałbym podziękować Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz największemu mecenasowi w polskim kolarstwie, Dariuszowi Miłkowi, za ogromne wsparcie i zaufanie. To dzięki ich pomocy te medale były możliwe. Słowa podziękowania należą się też pracownikom biura PZKol, których ciężka praca nie zawsze jest dostrzegana, a w tym sezonie zorganizowali m.in. wyjazdy naszych reprezentantów na 211 różnych akcji.

Przed nami kolejny sezon. Wyjątkowy, bo olimpijski. Jako Polska mamy na koncie medale w konkurencjach kolarskich, ale brakuje jeszcze tego złotego krążka. Wierzę jednak, że jesteśmy w stanie w Rio de Janeiro o niego powalczyć – zakończył.

O tegorocznych sukcesach biało-czerwonych przypomniał kilkuminutowy filmik wyświetlony na telebimie. Uczestnicy gali mogli jeszcze raz przeżyć zwycięstwa Macieja Paterskiego w Katalonii, Michała Kwiatkowskiego w Amstel Gold Race, niezwykle udane mistrzostwa świata i Europy na torze i szosie oraz występ reprezentacji Polski w Tour de Pologne.

Prowadzący galę Włodzimierz Rezner, zaprosił w pierwszej kolejności na scenę wszystkich medalistów mistrzostw Europy i świata we wszystkich konkurencjach kolarskich, również para-kolarskich, a także mastersów. Wśród osób odbierających statuetki byli nich m.in. Katarzyna Niewiadoma, Alan Banaszek, Daria Pikulik, Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Wojciech Pszczolarski, Daniel Staniszewski, czy też Dawid Czubak. Nie wszyscy zawodnicy, szczególnie torowcy, którzy startują aktualnie w Pucharze Świata w Nowej Zelandii, mogli osobiście odebrać wyróżnienia.

Wiem, ile wysiłku i wyrzeczeń trzeba ponieść, by stanąć na podium imprez mistrzowskich – mówił wręczający statuetki Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Ryszard Szuster - Mogę tylko pozazdrościć Prezesowi Polskiego Związku Kolarskie, że może rozdać tyle nagród. Kolarstwo jest wyjątkową dla Polski dyscypliną, gdyż właśnie kolarze zdobyli pierwszy medal po odzyskaniu niepodległości, na igrzyskach w Paryżu w 1924 roku. Gratuluję wszystkim zawodnikom sukcesów, nawiązywania walki z rywalami i przeciwnościami losu. Dziękuję również trenerom za ich ciężką pracę.

Na scenie zaprezentowali się również triumfatorzy klasyfikacji indywidualnych PZKol, Pucharu Polski i klasyfikacji klubowych. Wyróżnieni zostali także trenerzy opiekujący się najlepszymi polskimi zawodnikami i zawodniczkami. Dodatkowo LangTeam, organizator Tour de Pologne wynagrodził reprezentantów Polski, którzy wystartowali w wyścigu dookoła Polski.

Pełna lista wyróżnionych osób

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl