belka gorna
Piątek,   30 Września 2016 Wyniki MP w jeździe dwójkami na czas Adrian Kurek i Tomasz Kiendyś oraz Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj, zwyciężyli w elicie, w mistrzostwach Polski par w jeździe na czas, rozgrywanych w miejscowości Godziesze Wielkie.

Całe podium w wyścigu elity mężczyzn zajęli kolarze CCC Sprandi Polkowice. Kurek i Kiendyś uzyskali na 30-kilometrowej trasie wynik 33:35, pokonując Jarosława Marycza i Bartłomieja Matysiaka o 25 sekund. Trzeci czas odnotowali mistrzowie Polski U23, Alan Banaszek i Piotr Brożyna.

Srebro w orlikach i 4. pozycję w elicie wywalczyli Damian Sławek i Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy). Obrońcy tytułu, Patryk Stosz i Michał Paluta uzupełnili podium młodzieżowców.

Wyniki - elita mężczyzn

Wśród kobiet najlepsze były młode zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik, Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj. Na tej samej trasie co mężczyźni, uzyskały one czas 39:06, o 6 sekund lepszy od Edyty Jasińskiej i Martyny Klekot (TKK Pacific Nestle Toruń). 29 sekund straciły złote medalistki sprzed roku, siostry Brzeźne, Monika i Paulina (KS MAT Atom Sobótka).

Wyniki - elita kobiet

Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski (UKS Mróz Jedynka Kórnik) byli najlepsi w kategorii junior. Stoczyli oni zacięty pojedynek o złoto z kolarzami KS Pogoń Mostostal Puławy - Filipem Maciejukiem i Piotrem Pękalą. Trzecie miejsce, również z niewielką stratą, zdobyli Szymon Krawczyk i Dawid Czubak (KTK Kalisz).

Wyniki - junior

Zdecydowane zwycięstwo w kategorii juniorka odniosły zawodniczki ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz - Karolina Lipiejko i Nikola Różyńska. O prawie pół minuty wyprzedziły one dwójkę z UKS Mróz Jedynka Kórnik - Joannę Golec i Karolinę Przybylak. Klaudia Bielawska i Aleksandra Trzebińska (UKS Koźminianka Koźminek) wyjechały z miejscowości Godziesze Wielkie z brązowymi medalami.

W juniorach młodszych triumfował duet z UKS Copernicus SMS Toruń - Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak. Pokonali oni Mateusza Walaszczyka i Macieja Raduckiego (LKS Baszta Golczewo) oraz Dawida Kuderczaka i Konrada Sosińskiego (KLTC Konin).

W juniorkach młodszych na podium stanęły Julia Kowalska i Wiktoria Polak (KTK Kalisz), Martina Stecka i Weronika Grosicka (WLKS Krakus Kraków) oraz Nikola Seremak i Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Wyniki - junior młodszy

Wyniki - juniorka młodsza

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl