belka gorna
Niedziela,   7 Kwietnia 2013 Rutkiewicz i Niewiadoma najlepsi na otwarcie sezonu Marek Rutkiewicz z grupy CCC Polsat Polkowice, po raz drugi z rzędu wygrał inaugurujący sezon kolarski w Polsce, wyścig „Ślężański Mnich”. Zawodnik polkowickiej grupy został również pierwszym liderem cyklu BGŻ ProLiga. W kategorii kobiet najlepsza była Katarzyna Niewiadoma, której przypadło również zwycięstwo w klasyfikacji zawodniczek do 23 roku życia.


photo:Andrzej DyszyńskiElita mężczyzn rywalizowała na dystansie 136 kilometrów (8 rund po 17 kilometrów). Już na pierwszym okrążeniu na czele wykrystalizowała się ok. 20-osobowa grupka. Z niej zaatakowała czwórka – Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Adrian Kurek (wszyscy CCC Polsat Polkowice) oraz Adam Wadecki (Las Vegas Energy Team). W samej końcówce, z tej ucieczki oderwał się Rutkiewicz i Taciak i to oni razem wjechali na metę. Jako pierwszy kreskę przekroczył ubiegłoroczny triumfator „Ślężańskiego Mnicha”. Trzecie miejsce wywalczył Adam Wadecki. Wśród orlików najlepszy był Paweł Franczak (Wibatech Brzeg), który wygrał również dzień wcześniej, w Dzierżoniowie.

. Panie ścigały się na dystansie 51 kilometrów. Najwidoczniejsze w wyścigu były zawodniczki TKK Pacific Toruń oraz LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. To właśnie przedstawicielki tych ekip walczyły o końcowy triumf. Zwyciężczyni została wyłoniona z 3-osobowej grupki, w której jechała Katarzyna Niewiadoma, Paulina Brzeźna-Bentkowska (obie TKK Pacific Toruń) oraz Karolina Garczyńska (LKS Atom Dzierżoniów). Wygrała najmłodsza z tego grona Niewiadoma, która z 6-sekundową przewagą nad Brzeźną-Bentkowską, samotnie wpadła na metę. Niewiadoma wygrała również klasyfikację U23. Ostatnie miejsce na podium przypadło Garczyńskiej (również z kategorii U23). W peletonie jechały także juniorki, a najwyżej sklasyfikowana została Bogumiła Dziuba (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

W wyścigach pozostałych kategorii wiekowych triumfowali Dawid Sałamacha z GK Merida Gliwice (junior - 85 km), Alan Banaszek z BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki (junior młodszy), Daria Pikulik z BCM Nowatex Ziemia Darłowska (juniorka młodsza - 34 km), Słowak Matus Stocek z Cyklistický spolok Žilina (młodzik - 34 km), Klaudia Bielawska z UKS Koźminianka Koźminek (młodziczka - 17 km), Dominik Omotek (cyklosport - 51 km), Łukasz Rakoczy (masters kat. M30), Marek Bonecki (masters kat. M40), Armand Surwiło (masters kat. M50), Grzegorz Fajkowski (masters kat. M60) i Franciszek Gustowski (masters kat. 70)

Pełne wyniki dostępne są pod linkami:

Elita kobiet, orliczki, juniorki

Elita mężczyzn, orlicy

Juniorzy

Juniorzy młodsi

Juniorki młodsze

Młodzicy

Młodziczki

Kategoria Cyklosport

Kategoria Masters - M30

Kategoria Masters - M40

Kategoria Masters - M50

Kategoria Masters - M60, M70

Klasyfikacja BGŻ ProLiga 2013 po 1. wyścigu:
1. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) - 40 pkt
2. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) - 30
3. Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink) - 25
4. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) - 20
5. Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice) - 11
6. Marcin Urbanowski (Wibatech Brzeg) - 7
7. Adrian Tekliński (Bank BGŻ) - 5
8.*Paweł Franczak (Wibatech Brzeg) - 1

* Zawodnik U23 - młodzieżowiec
Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl