belka gorna
Wtorek,   3 Stycznia 2017 Zapowiedź 80. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym W najbliższy weekend, w Sławnie zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski w kolarstwie przełajowym.

Jubileuszowa, 80. impreza mistrzowska odbędzie się na podobnej trasie, na której przed rokiem ścigano się w Pucharze Polski. Kolarze zmierzą się zatem ze zróżnicowaną, techniczną i urozmaiconą pętlą, która wyłoni najlepszych przełajowców w kraju.Pierwszego dnia do rywalizacji staną przedstawiciele kategorii masters I, masters IIA, masters IIB, masters IIIA, masters IIIB, masters IVA, masters IVB, masters V, masters kobiet, cyklosport mężczyźni, cyklosport kobiety, a także żacy, żaczki (walka o puchary i nagrody rzeczowe), młodzicy i młodziczki. Ci ostatni powalczą o Naramiennik i Puchar Prezesa PZKol. W niedzielę poznamy mistrzów Polski 2017 w kategorii junior młodszy, juniorka młodsza, junior, kobiety open (elita+U23+juniorka), kobiety U23 (U23 i juniorka), juniorka, mężczyźni open (elita+U23) i mężczyźni U23.

Faworyci
W najstarszej kategorii mężczyzn do zdecydowanych faworytów należy zaliczyć Marka Konwę oraz Mariusza Gila. Zagrozić im spróbuje najmocniejszy orlik tego sezonu, Marceli Bogusławski, a także Bartosz Mikler, Adam Żuber i Bartosz Pilis.

Wśród kobiet o złoto w zestawieniu open powalczy liderka klasyfikacji indywidualnej i Pucharu Polski, Patrycja Lorkowska (też kat. U23), Gabriela Wojtyła (U23), Magdalena Sadłecka, Katarzyna Solus-Miśkowicz, czy też Patrycja Świerczyńska (juniorka).

W kategorii junior najwyżej stoją notowania Arkadiusza Mirka i Wojciecha Ceniucha, choć Maciej Borkowski i Stanisław Nowak łatwo nie dadzą za wygraną.

Łukasz Helizanowicz i Hubert Drobek wydają się być głównymi kandydatami do zdobycia biało-czerwonego trykotu w juniorach młodszych. Wygrana Sebastiana Żurka lub Dawid Pluta nie będzie jednak niespodzianką. Wśród dziewcząt, w tej kategorii najlepiej na przestrzeni tego sezonu spisywały się Ewa Miłek, Brygida Piersiak i Zuzanna Flis.

Dodatkowe informacje
Organizatorem imprezy jest klub LKK LUKS Sławno i na jego stronie oraz profilu na Facebooku można znaleźć dodatkowe informacje dotyczące mistrzostw - lkkluksslawno.pl i facebook.com/mpcx2017.

Zmagania śledzić będzie można „na żywo”, za pośrednictwem strony kpsport.pl, na której prowadzona będzie relacja video.

Szczegółowy regulamin oraz program mistrzostw znajduje się natomiast na naszej stronie pzkol.pl

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl