belka gorna
Niedziela,   8 Stycznia 2017 Przełajowe MP w Sławnie: Konwa i Sadłecka z tytułem mistrza Polski elity Marek Konwa obronił tytuł przełajowego mistrza Polski elity, a wśród kobiet po zwycięstwo sięgnęła Magdalena Sadłecka. Drugiego dnia krajowego czempionatu o biało-czerwone koszulki walczyli także zawodnicy i zawodniczki z kategorii U23, junior i junior młodszy.

Niedzielna rywalizacja prowadzona była w podobnych do wczorajszych warunków, zatem temperatura nie rozpieszczała kolarzy. Z powodu mrozów także i tym razem początek ścigania został lekko przesunięty.

Jako pierwsze sygnał do startu usłyszały juniorki młodsze. W tym wyścigu równych sobie nie miała Brygida Piersiak (KS Azalia Brzóza Królewska), która na zaledwie 2 okrążeniach zdołała wypracować ponad minutę przewagi. Druga była jej koleżanka z zespołu Zuzanna Flis, a trzecia Ewa Miłek (KCP Elzat Bieniasz Team).

Wyniki - juniorka młodsza

Walka o zwycięstwo była nieco bardziej zacięta w zmaganiach juniorów młodszych. Arkadiusz Wach (LKK LUKS Sławno) i Łukasz Helizanowicz (KCP Elzat Bieniasz Team) zamieniali się na prowadzeniu, ale ostatecznie to ten pierwszy mógł cieszyć się z koszulki. Trzecie miejsce, dające brązowy medal, zajął Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra).

Wyniki - junior młodszy

Być może najciekawszym wyścigiem dnia był pojedynek juniorów. Przez pierwsze trzy okrążenia na czele jechał Radosław Rocławski (MLKS Baszta Bytów), ale później został wyprzedzony najpierw przez Stanisława Nowaka (Goodman Sokół Zator), a później Wojciecha Ceniucha (GK Piast Szczecin). Dwójka ta się połączyła i razem wjechała na metę. O tym, kto dostanie złoto, zadecydował sprint. O pół koła szybszy był Nowak i po zdobyciu mistrzostwa Polski w MTB, zdobył swój drugi tytuł w ostatnich miesiącach. Rocławski musiał zadowolić się brązem.

Wyniki - junior

W elicie kobiet przebieg rywalizacji kontrolowała Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric). Przez większość dystansu jechała na prowadzeniu i utrzymała je do samej mety. Za nią trwała walka o pozostałe miejsca na podium i zwycięsko z niej wyszły Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Marta Turoboś, reprezentantka gospodarzy (LKK LUKS Sławno).

Znakomicie zaprezentowała się też inna zawodniczka klubu ze Sławna, juniorka Agnieszka Szpocińska. Zajęła ona 4. miejsce w open i zwyciężyła zarówno w U23, jak i w juniorkach, pokonując w obu kategoriach Kingę Kalembkewicz (KS Azalia Brzóza Królewska) i Patrycję Świerczyńską (OK Racing).

Wyniki - kobiety open

Wyniki - juniorka

Wyścig elity mężczyzn rozpoczął się od bardzo mocnego tempa nadawanego przez duet z zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team - Marka Konwę i Marcelego Bogusławskiego. Zyskali oni niewielką przewagę nad Mariuszem Gilem (Kaczmarek Electric 64-STO MTB), ale ten nie miał zamiaru dać za wygraną. Doścignął 20-letniego rywala i prowadził pogoń za obrońcą tytułu. Konwa okazał się jednak tego dnia poza zasięgiem i mógł cieszyć się z kolejnego tytułu mistrzowskiego. Gil przyjechał drugi, ze stratą 24 sekund. Bogusławski był trzeci (tracąc 46 sekundy) zapewniając sobie w ten sposób złoto w orlikach. W tym zestawieniu wyprzedził Tomasza Rzeszutka (MLKS Baszta Bytów) i Piotra Konwę (TC Chrobry Głogów).

Wyniki - elita mężczyzn

Wyniki - U23 mężczyzn

Dzięki sukcesom Konwy, Bogusławskiego i Solus-Miśkowicz, ich drużyna Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team mogła się cieszyć z triumfu w klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski.

Wyniki - Klubowe Mistrzostwa Polski

Na zakończenie imprezy, po dekoracji mistrzów, Prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Dariusz Banaszek ogłosił gospodarza przyszłorocznego czempionatu. W 2018 roku walka o medale rozegra się w Koziegłowach.

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl