Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Reprezentacja Polski na torowe PŚ

Po bardzo udanej inauguracji polskich kolarzy torowych, biało-czerwoni wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Przed nimi dwa starty w dalekich krajach – w Cali w Kolumbii oraz Los Angeles w USA.

Już dawno polscy torowcy nie mieli tak świetnego początku pucharowych zmagań, co w listopadzie ubiegłego roku. Kamil Kuczyński wygrał w Glasgow, w Apeldoorn był drugi i prowadzi w klasyfikacji sprintu indywidualnego. Razem z Mateuszem Rudykiem i Maciejem Bieleckim był także trzeci w pierwszych zawodach sprintu drużynowego.

Wielki sukces odniósł zaledwie 19-letni Szymon Sajnok, który w Holandii wygrał omnium. Znakomicie spisał się też jego rówieśnik, Daniel Staniszewski. Zajął on w Glasgow drugą lokatę w wyścigu indywidualnym. Dwójka ta, z kolejnym 19-latkiem, Alanem Banaszkiem oraz nieco bardziej doświadczonym Adrianem Teklińskim dołożyła w Apeldoorn do swoich sukcesów także miejsce tuż za podium w wyścigu drużynowym na dochodzenie (również 6.lokata w Szkocji). Taki sam wynik, w tej samej zespołowej konkurencji odnotowały również panie. One też wystartowały w bardzo młodym składzie - Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska, Nikol Płosaj, Nikola Różyńska.

Teraz przed naszymi reprezentantami dwa starty na kontynentach amerykańskich – najpierw w terminie 17-19 lutego w kolumbijskim Cali, a później w terminie 25-26 lutego w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

Sprinterzy – Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel, Michał Lewandowski, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki – przez kilka tygodni przebywali za oceanem, w USA, gdzie solidnie trenowali do obu imprez zaliczanych do PŚ i spokojnie przyzwyczajali się do różnicy czasu. Niestety przygotowania Kuczyńskiego i Sarneckiego zostały zakłócone przez kontuzje i musieli przerwać na jakiś czas treningi. Drugi z nich przez uraz zmuszony był odpuścić zmagania w Kolumbii i najprawdopodobniej wróci do rywalizacji w Los Angeles.

Do Cali poleciało 6 kolarzy, którzy rywalizować będą w konkurencjach średniego dystansu – Daniel Staniszewski, Dawid Czubak, Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Adrian Tekliński i Wojciech Pszczolarski. W USA pojadą w podobnym zestawieniu, choć już bez Banaszka i Czubaka.

Ta sama, 5-osobowa reprezentacja pań weźmie udział w obu pucharowych imprezach – Natalia Rutkowska, Justyna Kaczkowska, Nikol Płosaj, Łucja Pietrzak i Edyta Jasińska. Wystartują one w konkurencjach wytrzymałościowych.

Wyniki „na żywo”, listy startowe oraz informacje, którzy Polacy wystartują, w których wyścigach, będzie można znaleźć na stronie tissottiming.com. Zachęcamy również do odwiedzenia stron obu imprez: Cali i Los Angeles oraz ich profili na portalu facebook: Cali i Los Angeles

Przypominamy także, że informacje dotyczące zgrupowań i startów reprezentantów Polski dostępne są na naszej stronie akcje szkoleniowe

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl