Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo szosowe: IO: Sprinterzy na 7. miejscu, drużyna kobiet w 1.rundzie

Polacy zajęli 7. miejsce w sprincie drużynowym w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Natomiast w wyścigu na dochodzenie, drużyna kobiet awansowała do 1. rundy.

Po zmaganiach szosowców, w czwartek (11 sierpnia) do rywalizacji stanęli kolarze torowi. Pierwszego dnia zmagań Polska wystartowała w dwóch konkurencjach - sprincie drużynowym mężczyzn i wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet.

W tej pierwszej w biało-czerwonych strojach pojechali Rafał Sarnecki, Damian Zieliński i Krzysztof Maksel. Zajęli oni w eliminacjach 5. czas - 43,297, awansując do 1. rundy. W niej spotkali się z Francuzami. Pojechali jednak wolniej niż w kwalifikacjach - 43,555 i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 7. pozycji. Wygrali Brytyjczycy, pobijając przy okazji rekord olimpijski (42,440). Srebro zdobyła Nowa Zelandia, a brąz Francja.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie wystąpiły Polki - Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska. W eliminacjach wykręciły one 8. czas (4:28.988) i w sobotę (13 sierpnia) w 1. rundzie zmierzą się z Nową Zelandią. Nie mają już jednak szansy na medal, ale pozostaje im walka o lokaty 5-8.

W rundzie kwalifikacyjnej znakomicie pojechały Brytyjki, pobijając rekord świata (4:13:260).

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl