Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo szosowe: Jaskulska i Wawrzyniak zwyciężają w OOM ze startu wspólnego

Marta Jaskulska i Karol Wawrzyniak triumfowali w wyścigu ze startu wspólnego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i sięgnęli po tytuły szosowych mistrzów Polski w kategorii junior młodszy.

Młode zawodniczki zmierzyły się na 50-kilometrowej trasie, prowadzącej po rundach wokół Głogowa. Po tym dystansie na metę jako pierwsza wjechała Marta Jaskulska. Zwyciężyła ona z 5-sekundową przewagą nad grupką pościgową, z której najlepiej finiszowała zwyciężczyni czasówki, Oliwia Majewska (UKS Copernicus - SMS Toruń). Brązowy medal wywalczyła Edyta Gołek (LKUKS Pszcyzna Dobre Sklepy Rowerowe).

Wyniki - juniorka młodsza

Juniorzy młodsi mieli przed sobą 103 kilometry. Decydujący okazał się atak trójki - Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus - SMS Toruń), Konrad Sosiński (KLTC Konin) i Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus MAT Sobótka). Zameldowali się oni na "kresce" z przewagą 17 sekund nad peletonem, a w sprincie najszybszy był Wawrzyniak. Srebro przypadło Sosińskiemu, a brąz Półtorakowi.

Wyniki - junior młodszy

W klasyfikacji klubowej zwyciężył zespół UKS Koźminianka Koźminek, a w zestawieniu województw najwięcej punktów uzbierało województwo wielkopolskie.

Klasyfikacja klubowa

Klasyfikacja województwŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl