Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Torowe MŚ juniorów: Miłek 5. w keirinie

Drugiego dnia światowego czempionatu w kolarstwie torowym juniorów, Mateusz Miłek awansował do finału A w keirinie.

Po środowych kwalifikacjach, Mateusz Miłek i Dawid Jankowski rozpoczęli czwartkowe zmagania od 1. rundy. W niej nie zdołali awansować bezpośrednio do 1/4, ale dokonali tego po repasażach. Miłek wygrał swój bieg, a Jankowski był 2., zapewniając sobie przepustkę do ćwierćfinału.

Niestety na tym etapie rywalizacji marsz po miejsce w finale zakończył się dla Lewandowskiego. Miłek natomiast zdołał zakwalifikować się zarówno do 1/2, jak i do finału A. W decydującym wyścigu zajął 5. miejsce, a po tytuł mistrzowski sięgnął Australijczyk Conor Rowley.

Wyniki - keirin juniorów - 1. runda

Wyniki - keirin juniorów - repasaże

Wyniki - keirin juniorów - 1/2

Wyniki - keirin juniorów - finał

Oczko niżej od Miłka uplasowała się drużyna juniorek w wyścigu na dochodzenie. W 1. rundzie Wiktoria Pikulik, Karolina Lipiejko, Nikola Różyńska i Klaudia Bielawska osiągnęły czas 4:44.899, ale nie pozwolił to na ogranie Francuzek.

W walce o miejsca 5-6 Polska stoczyła pojedynek z Wielką Brytanią, a w nim Różyńską zastąpiła Klaudia Seremak. Biało-czerwone nie były w stanie pokonać swoich rywalek i zakończyły mistrzostwa na 6. pozycji.

Wyniki - wyścig drużynowy juniorek - 1. runda

Wyniki - wyścig drużynowy juniorek - końcowa klasyfikacja

W scratchu juniorów Polska wystawiła jednego zawodnika, Alexa Castaldo. Awansował on do finału po zajęciu 4.miejsca w eliminacjach, a w wyścigu o medale finiszował na 9. pozycji.

Wyniki - scratch juniorów - eliminacje

Wyniki - scratch juniorów - finał

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl