Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Dwa miejsca w czołowej ''5'' dla Polaków ostatniego dnia torowego PŚ, Zieliński wygrywa klasyfikację końcową

Miejsca tuż za podium dla Małgorzaty Wojtyry i Kamila Kuczyńskiego, dwie wygrane w omnium Adriana Teklińskiego oraz zwycięstwo w eliminacjach sprintu i klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Damiana Zielińskiego - tak wyglądał ostatni dzień zmagań w wykonaniu Polaków, w torowym Pucharze Świata w Hongkongu.

Małgorzata Wojtyra zaprezentowała równą dyspozycję we wszystkich sześciu wyścigach w omnium kobiet. Po pierwszych trzech konkurencjach zajmowała 4. lokatę i utrzymała ją do samego końca. W czasówce na 500 metrów wykręciła 5. czas, w rundzie ze startu lotnego była 9., a po wyścigu punktowym zapewniła sobie miejsce tuż za podium, z łącznym dorobkiem 144 punktów (22 straty do "pudła").

Polka wystartowała w dwóch seriach Pucharu Świata i cały cykl ukończyła na 7. pozycji.

Omnium kobiet - 1km

Omnium kobiet - runda ze startu lotnego

Omnium kobiet - wyścig punktowy i klasyfikacja końcowa

Omnium kobiet - klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Damian Zieliński znakomicie rozpoczął zmagania w sprincie. Wygrał on kwalifikacje, a drugi z Polaków, Kamil Kuczyński był 10. W 1/16 obaj pokonali swoich rywali - odpowiednio Eric Englera i Petera Lewisa - jednak już w kolejnej rundzie tylko Kuczyński zdołał zapewnić sobie awans. Wygrał on w pojedynku z Pavlem Kelemenem, natomiast Zieliński musiał uznać wyższość Patricka Constable. Brązowy medalista mistrzostw Europy nie dał rady wywalczyć przepustki do 1/4 w repasażach i na tym etapie zakończył zmagania.

W ćwierćfinale Kuczyński spotkał się z utytułowanym Francois Pervis. Był to zacięty pojedynek, gdyż do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy biegi. Najpierw wygrał Pervis, potem Polak i w decydującej rozgrywce szybszy był Francuz.

Ostatecznie Kuczyński zajął 5. miejsce po zdecydowanym zwycięstwie w małym finale (o miejsca 5-8). Zieliński został sklasyfikowany jako 9.

Jako, że najgroźniejsi rywale Zielińskiego w walce o triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, nie startowali w Hongkongu, Polak sięgnął po zwycięstwo w ogólnym zestawieniu. Łącznie zgromadził 277 punktów, o 22 więcej od towarzyszy z podium, Matthew Glaetzera i Maxa Niederlaga.

Sprint indywidualny mężczyzn - kwalifikacje

Sprint indywidualny mężczyzn - 1/16

Sprint indywidualny mężczyzn - 1/8

Sprint indywidualny mężczyzn - repasaże 1/8

Sprint indywidualny mężczyzn - 1/4

Sprint indywidualny mężczyzn - finał

Sprint indywidualny mężczyzn - klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Trudno było wyobrazić sobie lepszy początek drugiego dnia zmagań w omnium, w wykonaniu Adriana Teklińskiego. Po pierwszych trzech konkurencjach plasował się on w środku stawki i szanse na podium były niewielkie. Wszystko zmieniło się jednak po biegu na 1 kilometr i rundzie ze startu lotnego. Tekliński wygrał oba wyścigi i awansował na 7. miejsce.

O wszystkim zadecydował wyścig punktowy. Niestety poprzednie konkurencje pozostawiły ślad na dyspozycji Teklińskiego. Nie był on w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami i nie ukończył rywalizacji.

Omnium mężczyzn - 1km

Omnium mężczyzn - runda ze startu lotnego

Omnium mężczyzn - wyścig punktowy i klasyfikacja końcowaŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl