Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Trial rowerowy: Kumorowski 8. w trialowym PŚ w Wałbrzychu

Obok Zamku Książ w Wałbrzychu, odbył się Puchar Świata w trialu. Najlepiej z Polaków spisał się Rafał Kumorowski, który w kategorii 26 cali, zajął 8. miejsce.

Polak, który wrócił do uprawiania trialu rowerowego po dwuletniej przerwie, bardzo dobrze rozpoczął zmagania, wygrywając ćwierćfinał. Pokonał w nim utytułowanych zawodników z czołówki Pucharu Świata, m.in. Francuzów Vincenta Hermance'a i Giacomo Coustelliera. W dalszej fazie rywalizacji faworyci nie dali się już jednak ograć i właśnie ta dwójka stanęła na "pudle", a Kumorowski ostatecznie zajął 8.lokatę. Wygrał brat Giacomo, Gilles Coustellier. Hermance był drugi, a Giacomo Coustellier trzeci.

Wyniki - kategoria 26"

W kategorii 20 cali, najlepsi okazali się Hiszpanie, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Abel Mustieles Garcia, przed Danielem Comas Rieramustielesem i Ionem Areirio Agirre. W zmaganiach brali udział dwaj Polacy, Karol Serwin i Jacek Jarząbek. Zajęli oni odpowiednio 11. i 23. miejsce.

Wyniki - kategoria 20"

W rywalizacji pań triumfowała Słowaczka Tatiana Janickowa, pokonując Niemkę Rominę Fix i swoją rodaczkę, Krystinę Sykorkovą. 8. lokatę zajęła Justyna Kwiecińska.

Wyniki - kategoria elita kobietyŹródło:  "pzkol.pl"      "http://trialworldcup.pl/"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl