Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo szosowe: UCI wprowadzi 4-letnią dyswkalifikację

Czteroletnią karę dyskwalifikacji zamierza wprowadzić Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) od roku 2009, poinformował w środę sam prezydent UCI, Irlandczyk Pat McQuaid.

Aktualnie maksymalna kara z jaką mogą się liczyć kolarze to dwa lata. McQuaid powiedział jednak, że UCI zamierza okres wydłużyć o kolejne dwa. - Osobiście wykluczałbym dożywotnio zawodników, którzy zostali złapani za dopingu. Jesteśmy jednak zobowiązani do przestrzegania zasad antydopingowego kodeksu międzynarodowego i nie zamierzamy wchodzić z nim w konflikt. Od zeszłego roku kodeks ulegnie zmianom, będzie bardziej elastyczny tak, że będziemy w stanie wprowadzić cztery lata zawieszenia - mówił McQuaid.

McQuaid stwierdził, że przypadki Bernharda Kohla i Stefana Schumachera kwalifikowałyby się pod karę czterech lat banicji. - W przyszłym sezonie takie przypadki będą ukarane okresem czteroletniej dyskwalifikacji.

Austriak Kohl, który był najlepszym góralem tegorocznego Tour de France i zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu, jak i jego kolega zespołowy Stefan Schumacher zostali przyłapani na stosowaniu CERA. Obydwóm grozi kara dwuletniej dyskwalifikacji.

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl