Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo BMX: Chausson i Strombergs mistrzami olimpijskimi BMX

Francuzka Anne Caroline Chausson i Łotysz Maris Strombergs zostali mistrzami olimpijskim, zdobywając złoty medal w debiucie olimpijskim konkurencji kolarstwa BMX, podczas rywalizacji na igrzyskach w Pekinie. Finały w BMX były pierwszymi w historii zmagań olimpijskich.

Rozdanie medali w BMX nastąpiło dopiero w piątek rano, po tym jak finał konkurencji został przeniesiony z czwartku z powodów silnych opadów deszczu, które uszkodziły specjalnie przygotowany dla rywalizacji tor.

Jako pierwszy rozegrany został finał kobiet a historyczne złoto powędrowało do niespełna 31 -letniej Francuzki Chausson, która w wyścigu finałowym pokonała, z rezultatem 35.976, swoja rodaczkę Laetitie le Corguille i trzecią Amerykankę Jill Kintner.

Wśród mężczyzn lekkim zaskoczeniem było zwycięstwo 20-letniego Łotysza Strombergsa, który wygrał nad faworyzowanymi reprezentantami Stanów Zjednoczonych, Mikiem Day'em i Donnym Robinsonem. Strombergs, aktualny mistrz Starego Kontynentu, uzyskał czas 36.190 o cztery dziesiąte sekundy lepszy aniżeli drugi Day i o siedem dziesiątych lepszy niż Robinson.

Wyścigu finałowego nie ukończyli Sifiso Nhalpo z RPA i Damien Godet z Francji. W konkurencji, która debiutowała w programie dyscyplin olimpijskich, Polacy nie startowali.

Źródło:  "s24.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl