Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo BMX: Suzuki BMX Masters

Już 4 lipca rozpoczyna się najbardziej spektakularna impreza BMX-owa roku Suzuki BMX Masters. Nie zabraknie na niej oczywiście, jednych z najlepszych polskich wymiataczy: Piotra "Pireta" Kołodzieja i Marcina "Wróbla" Wróblewskiego z Diverse Extreme Team.

Tytuły mistrzowskie w Polsce to dla nich za mało, teraz riderzy z DExT zaprezentują się w Kolonii, podczas jednej z największych imprez BMX w Europie. Po sukcesach na Austrian King of Dirt, gdzie "Piret" zgarnął drugie miejsce, możemy być pewni, że da z siebie wszystko. - To impreza, której po prostu nie można przegapić - mówi zawodnik Diverse Extreme Team.

- Suzuki BMX Masters stał się znany ze względu na swój nieprawdopodobny i wspaniały tor rajdowy, ale w tym roku zawody "pójdą" jeszcze bardzie w górę, ponieważ odbędą się w "Jugendpark" w Kolonii w Niemczech i możemy być pewni, że będzie grubo – dodaje Marcin Wróblewski, nasz aktualny mistrz Polski.

Zmagania najlepszych wymiataczy BMX będą trwać 3 dni, a zawodnicy startować będą w sumie w siedmiu dyscyplinach: Miniramp, Dirt, Vert, Flatland, i tu niespodzianka Flatland w kategorii dziewczyn, Street i Street dla dziewczyn. Poza gwiazdami takimi jak Ryan Nyquist (USA), Mike Aitken (USA), Dennis Enarson (USA), Josh Harrington (USA), Allistar Whitton (UK), Luke Parslow (AUS), Cory "Nasty" Nastazio (USA) i Heath Pinter (USA) wystąpi jeszcze ponad 170 innych zawodowców z całego świata. Wśród nich znajdą się absolutne super gwiazdy takie jak Ryan Guettler (AUS), Collin MacKay (AUS), Zach Shaw (UK), Zach Warden (USA), czyli wszyscy ci, którzy nie pokazują się zbyt często na konkursach w Niemczech. Pojawią się jednocześnie znani weterani zawodów Masters jak Daniel Dhers (VEN), Dave Osato (CAN) i Simon Tabron (UK).

Wszystko przygotowanie jest już do wielkiego otwarcia. "55-minutowy Free Mixtape" pojawi się przed samym GRAND OPENING PARTY, które nastąpi 4 lipca w kolońskim klubie Purple Club. Zapowiada się wyśmienita zabawa przy muzyce DJ-a Rick Ski & DJ Future Rock.

Zawodnicy startujący podczas tegorocznego Suzuki BMX Masters będą mieli również szansę na otrzymanie tytułu "Rider BMX Roku". Mianowanie do tego tytułu trwać będzie, aż do 1 sierpnia 2008. Potem pięciu riderów, z największą ilością głosów walczyć będzie o ostateczny laur. Poza jurorami, każdy może głosować na swojego faworyta na stronach www.bmxmasters.com. Wśród głosujących rozlosowana zostanie specjalna nagroda. Nie ma wątpliwości na kogo będziemy głosować, trzymamy kciuki za "Pireta" i "Wróbla" z Diverse Extreme Team. Głosujcie z nami na ziomków z Polski!

Źródło:  "Diverse Extreme Team"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl