belka gorna
Piątek,   1 Lutego 2008 BikePark w Lublinie - tor BMX Racing BikePark w Lublinie - tor BMX Racing BMX Racing a w szczególności jego odmiana BMX (supercross) jest w tej chwili bardzo rozwojową odmianą ponieważ już w roku 2008 oficjalnie na zawodach o najwyższym prestiżu i tradycji wejdzie w skład dyscyplin rozgrywanych na Igrzyskach Olimpijskich.

Pekin będzie pierwszym miastem goszczącym zawodników BMX w historii Igrzysk Olimpijskich. Spowodowało to, że już teraz przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą a dotychczasowi mistrzowie świata przygotowują się do walki o historyczny - pierwszy w dziejach tytuł Mistrza Olimpijskiego w BMX Racingu.

W Lublinie, gdzie powstaje BikePark, będzie także tor BMX. Przygotowywany jest z myślą o zawodach najwyższej rangi i zaprojektowany zgodnie z zasadami oraz wymogami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Obiekt został przygotowany z myślą zarówno o zawodnikach elity, jak i pozostałych kategoriach wiekowych. Start znajduje się na 4-metrowym speedboxie. - Po pokonaniu pierwszej prostej, naszpikowanej przeszkodami zawodnicy wpadają w pierwszy profil. Po jego pokonaniu, do wyboru są dwie możliwości przejazdu. Nitka lewa dla zawodników z większym doświadczeniem, na której mamy dwie potężne "hopy", wymuszające na zawodniku lot, oraz nitka prawa, na której znajduje się mnóstwo drobniejszych przeszkód, które są płynne i całkowicie przejezdne. Dalej mamy drugi profil, trzecią prostą, kolejny profil i prostą finałową. Charakterystyka toru po pokonaniu odcinka z dwoma możliwościami staje się dużo bardziej płynna oraz techniczna.

Mamy nadzieję, że ów tor będzie ważnym elementem do stworzenia polskiej kadry BMX na Igrzyska w Londynie.
Źródło:  "grandapropaganda.com"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl