Poniedziałek,   29 Kwietnia 2013 Wyniki Downhill Contest w Wiśle Sławomir Łukasik z Fro Pro – Wieliczka wygrał mocno obsadzone międzynarodowe zawody w zjeździe – Downhill Contest. Odbyły się one w miniony weekend w Wiśle, na stoku góry Stożek.

Do rywalizacji, na ok. 1,5 kilometrowej trasie, uważanej za najtrudniejszą w Polsce, stanęło 362 zawodników z 6 krajów. Wśród nich była bardzo mocna ekipa z Czech, Słowacji i Austrii.

Warunki pogodowe podczas niedzielnych finałów były bardzo trudne: mokra trasa, ogromna mgła, zawężająca pole widzenia do kilkunastu metrów oraz jedynie 10 stopni Celsjusza. Nie przeszkodziły one jednak 20-letniemu Sławkowi Łukasikowi zdeklasować rywali w najmocniejszej kategorii Elita, pokonując trasę z góry Stożek w czasie 2 minut i 9,83 sekundy. Wyprzedził drugiego na mecie – Martina Knapec (Słowacja – Novatec-CTM) o 7,31 sekundy. Trzecie miejsce w najszybszej kategorii Elita, zajął Maciej Jodko z Rzeszowa.