Niedziela,   7 Września 2014 MŚ MTB: Polscy zjazdowcy poza pierwszą ''30'' Trzech Polaków wystartowało ostatniego dnia mistrzostw świata MTB w norweskim Hafjell, w konkurencji downhill - jeden zawodnik z elity oraz dwóch juniorów. Niestety nikomu z nich nie udało się "wskoczyć" do pierwszej "30".

Rywalizujący w elicie Sławomir Łukasik był 45., tracąc do zwycięzcy, Brytyjczyka Gee Athertona 13,87 sekundy. Drugi był również reprezentant Wielkiej Brytanii, Josh Bryceland, a trzeci Australijczyk Troy Brosnan.

Kamil Gładysz i Artur Hryszko stanęli na starcie zawodów w kategorii junior. Pierwszy z nich zajął 32., a drugi 35. pozycję. Mistrzem świata został Francuz Loris Vergier, a medale wywalczyli także Laurie Greenland (Wielka Brytania) i Jacob Dickson (Irlandia).