Piątek,   29 Maja 2009 Maciej Jodko królem Czarnej Góry Zawody Pucharu Polski na Czarnej Górze należały bez dwóch zdań do Macieja Jodko, który wygrał zarówno przejazd kwalifikacyjny jak i finały ze znaczną przewagą.

Zawody w downhillu odbywały się w miejscowości Sienna, a trasa została wytyczona na terenie powstającego bike parku na Czarnej Górze. Tamtejsza trasa okazała się niezwykle trudna - masa kamienistych szlaków połączonych z wystającymi korzeniami i bardzo zróżnicowanym terenem była "ekstremalna" w pełnym tego słowa znaczeniu.

Trasa okazała się ona na tyle trudna, że nawet doświadczeni zawodnicy zza południowej granicy zrezygnowali ze startu w tej edycji Pucharu Polski. W tych warunkach najlepiej czuł się niepokonany mistrz Polski - Maciej Jodko, który absolutnie dominował podczas tych zawodów. W finale zagrozić mu mogli jedynie zawodnicy z Myślenic, którzy ostatecznie ukończyli zawody na miejscach: 2. Grzegorz Wincenciak (+2.22), oraz 3. Michał Śliwa (+6.57).