Poniedziałek,   28 Kwietnia 2014 Łukasik wygrywa Downhill Contest na Stożku Polak Sławomir Łukasik (NS Bikes FroPro) wygrał zaliczane do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskich (kat. 1), zawody Downhill Contest. Odbyły się one na Stożku, w Wiśle.

Łukasik wygrał zarówno bieg eliminacyjny, jak i finałowy. W drugim zjeździe pokonał o 7 sekund Czecha Jana Cepelaka (Krapcycles Trek) i o 8 sekund Słowaka Martina Knapeca (CTM Racing Team). W wyścigu elity wystartowało 98 zawodników - z Polski, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Łotwy, czy też Ukrainy.

Wśród kobiet najlepsza była Czeszka Jana Bartova (Bikeplac Racing), która stanęła na podium w towarzystwie Francuzki Viktorii Gimenez (MTB Les Angles) oraz swojej rodaczki Anety Sadilkowej (Valmezbike Racing). Najwyżej z Polek była Ania Sojka (Airbike Loka Team), która uplasowała się na 4. miejscu.