Poniedziałek,   26 Lipca 2004 Kucbora mistrzem Polski w fourcrossie, Zieliński z zjeździe Maciej Kucbora zwyciężył w mistrzostwach Polski rozegranych podczas Nokia Zjazd MTB w Szczawnie Zdroju. Wśród pań mistrzostwo kraju wywalczyła Anna Sojka.

Finałowy przejazd mężczyzn był fascynujący. Do ostatniej hopki (tzw. "Big Szczawiany") prowadził Maciej Jodko, ale Kucbora ze znacznie większą prędkością wjechał na najazd tego skoku i dosłownie w locie wyprzedził Jodkę. Na trzecim miejscu linię mety przejechał Piotr Szwedowski. On także zdecydował się skoczyć tę ostatnią przeszkodę. Wcześniej w wyścigu półfinałowym ramę złamał mistrz Polski w downhillu Grzegorz Zieliński.

"- Dostałem niesamowitej szybkości na ostatniej prostej. Pojechałem maksa. Cieszę się, że wygrałem tutaj drugi raz z rzędu" - mówił Kucbora.

Wśród pań wygrała Anna Sojka - mistrzyni kraju sprzed roku - przed Justyną Frączek.

We wcześniej rozgrywanym zjeździe wygrał Grzegorz Zieliński, a wśród pań trumfowała Justyna Frączek.