Niedziela,   10 Sierpnia 2003 Kumorowski drugi w Pucharze Świata! Dzięki trzeciemu miejscu w finałowych zawodach Pucharu Świata UCI w trialu rowerowym rozegranych we francuskim kurorcie alpejskim Pra-Loup, Rafał Kumorowski (Aquila Stryszów) zajął drugą pozycję w klasyfikacji generalnej na rowerach małych, 20-calowych.

Polaka wyprzedził w Niemiec Marko Hoesel, który w niedzielę był drugi. Przebieg rywalizacji był wielce emocjonujący. W finale, w którym zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle po 4 sekcje obserowowane, dwóch uzyskało identyczny rezultat punktów karnych - po 19. O zwycięstwie decydowała więc dogrywka, w której Marko Hoesel pokonał Hiszpan Diego Barrio Roa.

Tuż za Kumorowskim uplasował się jego kolega klubowy i z reprezentacji - Paweł Reczek, który w klasyfikacji generalnej PŚ zajął trzecią lokatę.

W rowerach MTB (26 cali) Puchar Świata zdobył Belg Kenny Belaey,
choć w niedzielę musiał uznać wyższość rewelacji zawodów w Pra-
Loup, 18-letniego Giacomo Coustelliera. Junior z Francji, tegoroczny mistrz kraju w gronie seniorów i ubiegłoroczny mistrz świata juniorów z Kaprun, musiał przebijać się z eliminacji. W finale zaprezentował znakomitą formę, pokonując Belaey'a.

Trzecie miejsce zajął Francuz Marc Caisso, który doszedł do siebie po kontuzji odniesionej podczas lipcowego PŚ w Stryszowie i Tarnawie Dolnej.