Wtorek,   19 Sierpnia 2008 Pekin: Trzecie złoto Hoy'a Chris Hoy zwyciężył w ostatniej z konkurencji kolarstwa torowego - sprincie mężczyzn, podczas olimpijskiej rywalizacji na welodromie Laoshan na igrzyskach w Pekinie. Po zwycięstwie w Keirin i sprincie drużynowym, wtorkowy medal Brytyjczyka był jego trzecim złotem w trakcie olimpijskich zmagań.

Hoy w pojedynku o złoto zwyciężył ze swoim rodakiem Jasonem Kennym. 32-latek potrzebował tylko dwóch wyścigów aby przesądzić o losach olimpijskiego złota. Z rezultatami 10.228 i 10.216 Hoy pewnie sięgnął po swój trzeci olimpijski krążek na tegorocznych igrzyskach. Wszystkie wywalczone przez Brytyjczyka medale były krążkami z najcenniejszego kruszcu. Dodatkowo, pierwsze miejsce Hoya przełożyło się na ósme złoto reprezentantów torowych Wielkiej Brytanii, wywalczone podczas olimpijskiej rywalizacji na torze Laoshan.

Losy medalu brązowego rozstrzygnęły się natomiast w trzech wyścigach. W pierwszym sprincie zwycięstwo odniósł reprezentant Francji Mickael Bourgain. Stan pojedynku wyrównał jednak w kolejnym wyścigu Niemiec Maximilian Levy. W decydującej odsłonie szybszym sprinterem okazał się Bourgain i to on sięgnął po najniższy, trzeci stopień podium.

W sprincie startował jeden reprezentant Polski, Łukasz Kwiatkowski, który ostatecznie zajął 17. pozycję.

Wtorkowe konkurencję sprinterskie zakończyły olimpijskie zmagania torowców na torze Laoshan w Pekinie.