Wtorek,   22 Lipca 2008 Pekin 2008: Niemiec 24. w Trofeo Matteotti Paolo Bettini, mistrz olimpijski z Aten wygrał rozegrany we Włoszech kolarski klasyk Trofeo Matteotti (kat 1.1). Kolarz grupy Quick Step pokonał na finiszu swoich rodaków Francesco Redę (NGC Medical) i Pasquale Muto (Miche - Silvercross).

Przemysław Niemiec Fot. PZKol

Najlepszym z trzech startujących w tym wyścigu Polaków był Przemysław Niemiec (Miche), który uplasował się na 24. miejscu. 25. był Hubert Kryś (Ceramica Flaminia), a 35. Krzysztof Szczawiński (Miche - Silvercross).

Przemysław Niemiec to członek kadry olimpijskiej kolarzy szosowych, która podczas Igrzysk XXIX Olimpiady w Pekinie wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego. Ponadto Przemysław Niemiec weźmie udział także w konkurencji jazdy indywidualnej na czas. Występ zawodnika Miche - Silvercross w Pekinie będzie jego debiutem w imprezie tej rangi.

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn zostanie rozegrany już drugiego dnia IO w Pekinie - 9 sierpnia. Rywalizacja rozpocznie się o 5:00 rano czasu polskiego i potrwa do 11:30. Jazda indywidualna na czas natomiast, zostanie rozegrana 13 sierpnia w godz. 7:30-11:10.

Oprócz Niemca, w olimpijskiej kadrze Piotra Wadeckiego znaleźli się także Tomasz Marczyński i Jacek Morajko. Polska w Pekinie ma prawo wystawić trzech zawodników w wyścigu ze startu wspólnego i jednego w jeździe indywidualnej na czas.