belka gorna
Środa,   26 Marca 2008 Polacy zdobyli kwalifikację olimpijską! Polacy zdobyli kwalifikację olimpijską! Drużyna polskich sprinterów zapewniła sobie prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich, zajmując 11. miejsce w eliminacjach sprintu drużynowego w mistrzostwach świata, które w środę rozpoczęły się w Manchesterze.

Polska drużyna w składzie Łukasz Kwiatkowski, Maciej Bielecki oraz Kamil Kuczyński wyprzedzili najgroźniejszych rywali czyli Czechów, którzy zajęli 13. miejsce. Rozdzielili nas Hiszpanie, którzy w rankingu UCI przed mistrzostwami świata była tuż za nami i nie są już dla Polski zagrożeniem.

Dzięki kwalifikacji drużyny sprinterów W Pekinie będziemy mogli wystawić również po jednym zawodniku w sprincie indywidualnym i keirinie.

Jak powiedział prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz, wszystkie warunki awansu do Igrzysk zostały spełnione. - Wyprzedziliśmy Czechów o dwie pozycje, a Hiszpanie nie odrobili do nas strat. Zdobyliśmy kwalifikację olimpijską, ale czekamy jeszcze na oficjalny komunikat UCI - powiedział szef PZKol.

- Według naszych obliczeń mamy tą upragnioną kwalifikację drużyny sprinterów - powiedział szczęśliwy Grzegorz Krejner, trener sprinterów. - Poprawiliśmy się ostatnio i to mnie bardzo cieszy. Wiadomo, że nie szło nam do tej pory najlepiej, ale dziś najważniejsza jest dla nas możliwość startu w Pekinie.

Tytuł mistrzów świata w sprincie drużynowym obronili Francuzi. W finale pokonali Brytyjczyków.

Kamil Kuczyński Fot. Paweł Urbaniak

Kwalifikacji olimpijskiej w wyścigu punktowym praktycznie pewny może być także Rafał Ratajczyk.
Źródło:  "pzkol.pl"