Czwartek,   30 Maja 2013 Zmiana położenia mety MP Masters Kieleckie Towarzystwo Cyklistów oraz PROM-ART.- Leszek Janiszewski pragną poinformować o zmianie położenia mety Mistrzostw Polski w kategorii Masters i Cyklosport, które mają odbyć się 22.06.2013 w Strawczynie.

Meta zostanie przeniesiona ze szczytu góry w miejscowości Widoma, w to samo miejsce gdzie nastąpi start do wyścigu w miejscowości Strawczynek na ul. Turystycznej przy Centrum OLIMPIC.

Decyzja ta została podjęta przez organizatora po konsultacji z Policją, Przewodniczącym Komisji Masters i Cyklosportu – Sebastianem Rubinem oraz sędzią głównym zawodów – Dawidem Soburą. Przede wszystkim zaważyły względy bezpieczeństwa, ponieważ zawodnicy, którzy ukończyliby wyścig, aby dostać się do bazy wyścigu zjeżdżali by pod prąd przeszkadzając innym uczestnikom zawodów. Aspekt sportowy również został wzięty pod uwagę. Zjeżdżający zawodnicy mogliby przeszkadzać w walce na ostatnich metrach o tytuł mistrza Polski. Poza tym ostatni podjazd 7-11% w końcówce faworyzowałby zawodników dobrze jeżdżących po górach, a ci będą mieli okazję wykazać się na Górskich Mistrzostwach Polski. Pomimo ominięcia ostatniego podjazdu trasa pozostaje nadal selektywna i wymagająca, tak aby rozegrać wyścig rangi mistrzowskiej.