Wtorek,   2 Września 2014 Pięć krążków polskich mastersów w MŚ Pięć medali zdobyli Polacy w zakończonych niedawno mistrzostwach świata Mastersów. Trzy najcenniejsze, złote, wywalczyli Jerzy Bylicki, Paweł Rychlicki i Dariusz Leduchowski.

Trójka ta zdobyła tytuły w zawodach rozgrywanych pod auspicjami World Masters Cycling Federation. Odbyły się one w St. Johann in Tirol w Austrii. Bylicki wygrał po sprincie z trzyosobowej grupki, po pokonaniu 76 kilometrów (kat. do 65 lat). W podobny sposób zwycięstwo wywalczył w kategorii do 45 lat, Paweł Rychlicki (dystans 112 kilometrów). Nieco trudniejsze zadanie miał Leduchowski w kategorii do lat 55, który na finałowych metrach miał 4 rywali.

Wyniki - do 65 lat

Wyniki - do 55 lat

Wyniki - do 45 lat

Kolejne dwa krążki wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych Agnieszka Sikora oraz Ksawery Leszczyński. Stawali oni na podium po jeździe indywidualnej na czas rozegranej w ramach mistrzostw świata UCI - UCI World Cycling Tour w Ljublianie. Agnieszka Sikora zdobyła brąz w kategorii 19-34, a Ksawery Leszczyński srebro w kategorii 70+. Oboje ścigali się na dystansie 18,6km.