Wtorek,   2 Grudnia 2008 Klasyfikacja końcowa PP w 4X Polski Związek Kolarski przedstawia klasyfikację końcową Pucharu Polski w 4X. Ponadto dziękujemy wszystkim organizatorom za zorganizowanie zawodów, sędziom za ich przeprowadzenie i wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania po raz pierwszy PP 4X w Polsce.

Klasyfikacja generalna końcowa Pucharu Polski w 4X składała się na 4. edycje. Pierwsza została rozegrana 3 maja w Szczawnie Zdrój, druga 6 lipca w Chorzowie, trzecia 6 września ponownie w Szczawnie Zdrój, a czwarta 27 września w Sochaczewie. Do klasyfikacji końcowej uwzględniono 3 najlepsze rezultaty każdego zawodnika.

W kategorii junior wygrał Rafał Gawlikowski (MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój), drugie miejsce zajął Damian Kucharski (MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój), a trzecie także zawodnik tego klubu - Maciej Polak.

W kategorii elite trzy pierwsze miejsca przypadły także klubowi MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój. Wygrał Grzegorz Borodajko, drugi był Łukasz Baran, a trzeci Robert Kulesza.

Wśród masterów pierwsze miejsce zajął Wojciech Koniuszewski (Total Bikes), drugi był Sławomir Rawicz (niezrzeszony Warszawa), a trzeci Piotr Dziub (niezrzeszony Warszawa).