Niedziela,   19 Lutego 2017 Torowy PŚ: Sajnok 6. w omnium W drugim dniu torowego Pucharu Świata w kolumbijskim Cali swój talent potwierdził Szymon Sajnok, zajmując 6. miejsce w omnium.

19-letni zawodnik przystąpił do czteroboju kilka miesięcy po zwycięstwie w pucharowych zmaganiach w holenderskim Apeldoorn. W Cali nie zdołał co prawda powtórzyć swojego sukcesu, ale też zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Pojechał bardzo równo we wszystkich konkurencjach, nigdy nie wypadając z pierwszej "10". W scratchu był 7., w wyścigu tempo 8., w eliminacyjnym 7. i po wyścigu punktowym, w którym zdobył 14 "oczek" został sklasyfikowany na 6.miejscu w końcowym zestawieniu. Wygrał Sam Welsford (Australia).

Wyniki - końcowa klasyfikacja

7. czas w eliminacjach wykręciła kobieca drużyna w wyścigu drużynowym. Nikol Płosaj, Justyna Kaczkowska, Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska uzyskały 4:32.620 i w 1. rundzie zmierzą się z Kolumbijkami.

Wyniki - eliminacje

Na 8. pozycji zmagania w scratchu kobiet ukończyła Natalia Rutkowska. Wygrała Amerykanka Sarah Hammer, która wraz z dwoma innymi zawodniczkami, nadrobiła jedno okrążenie nad resztą stawki.

Na repasażach swoją przygodę w konkurencji keirin zakończył Michał Lewandowski. W eliminacjach był w swoim biegu 5., a w dodatkowym wyścigu zajął 2.lokatę (do kolejnej rundy awansował tylko zwycięzca).