Sobota,   16 Lipca 2016 Torowe MME: Następne trzy medale, złoto dla Rudyka Przedostatniego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, Polacy zdobyli kolejne trzy krążki, w tym złoty Mateusza Rudyka. Łącznie biało-czerwoni mają już na koncie 16 medali.

Mateusz Rudyk został mistrzem Starego Kontynentu w sprincie orlików. Po piątkowych ćwierćfinałach, w sobotę rozpoczął on ściganie od 1/2 i walki z Melvinem Landerneaumem (Francja). Wygrał z nim zdecydowanie, w dwóch biegach, zapewniając sobie miejsce w głównym finale.

W wyścigu o złoto Rudyk ponownie spotkał Francuza, Sebastiena Vigiera i ponownie nie dał się ani razu ograć. Po drugim biegu mógł świętować mistrzostwo Europy i czternasty medal dla Polski.

Wyniki - sprint indywidualny - mężczyźni U23 - 1/2

Wyniki - sprint indywidualny - mężczyźni U23 - finał A

Kolejny, 15. krążek zapewniła biało-czerwonym Aleksandra Tołomanow. Wywalczyła go ona w keirinie juniorek, zajmując zarówno w 1. rundzie, jak i w biegu finałowym 2. miejsce. W wyścigu o złoto przegrała jedynie z Sarą Kankovską (Czechy).

Wyniki - keirin juniorek - 1. runda

Wyniki - keirin juniorek - finał

Ostatni tego dnia medal dla Polski zdobył Szymon Sajnok. Przystępując do drugiego dnia omnium orlików zajmował on 8.miejsce, ale bardzo szybko zaczął nadrabiać straty. W wyścigu na 1 kilometr wykręcił 4. czas, a w rundzie ze startu lotnego na 250 metrów był 3.

Rozpoczął wyścig punktowy, ostatnią konkurencję, z 7. pozycji i 14 punktami straty do podium. Pojechał znakomicie, zabrał się w ucieczkę z późniejszym mistrzem Europy, Thomasem Boudat i nadrobił aż trzy okrążenia nad rywalami. Zdobył w ten sposób 60 punktów i awansował na 2.miejsce.

Wyniki - omnium - 1km - mężczyźni U23

Wyniki - omnium 250m ze startu lotnego - mężczyźni

Wyniki wyścigu punktowego i Klasyfikacja końcowa - mężczyźni U23

6. w końcowej klasyfikacji sześcioboju juniorek była natomiast Wiktoria Pikulik. Uplasowała się ona na 8.miejscu w wyścigu na 500 metrów i 7. w rundzie ze startu lotnego.

Wyniki - omnium - 500m - juniorki

Wyniki - omnium 250m ze startu lotnego - juniorki

Rywalizację w omnium orliczek rozpoczęła w sobotę Łucja Pietrzak. Mistrzyni Europy juniorek w tej konkurencji zajęła 4. miejsce w scratchu i wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz 10. w wyścigu punktowym. Po trzech konkurencjach plasuje się na 6. pozycji.

Klasyfikacja generalna po 1 konkurencji - kobiety U23

Klasyfikacja generalna po 2 konkurencjach - kobiety U23

Klasyfikacja generalna po 3 konkurencjach - mężczyźni U23

W keirinie juniorów wystartowało dwóch Polakó - Daniel Rochma i Dawid Jankowski. Niestety do 2.rundy, po repasażach awansował tylko ten drugi. Nie był jednak on w stanie wejść do finału i pozostała mu walka o miejsca 7-12. Ostatecznie zajął on 8.miejsce.

Wyniki - keirin juniorów - repasaże

Wyniki - keirin juniorów - 2.runda

Wyniki - keirin juniorów - finał B

Dwie Polki stanęły na starcie zmagań na 500 metrów - Urszula Łoś i Katarzyna Kirschenstein. Zajęły one odpowiednio 7. i 8. miejsce, z czasem 35.407 i 35.412.

Wyniki - 500m - kobiety U23

Polski duet Szymon Krawczyk i Dawid Czubak reprezentowali biało-czerwonych w madisonie juniorów. Zajęli w nim 5. lokatę, tracąc do podium tylko trzy punkty.