belka gorna
Niedziela,   17 Lipca 2016 Torowe MME: Dwa medale ostatniego dnia mistrzostw, łącznie 18 krążków w mistrzostwach Polska zakończyła Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym z 18 medalami. Ostatniego dnia zmagań biało-czerwoni zdobyli dwa brązowe krążki.

Pierwszy z nich padł łupem Michała Lewandowskiego. Wygrał go w keirinie orlików, triumfując w 1. rundzie, zajmując 2. miejsce w 2. rundzie i plasując się na 3. pozycji w finale A. W rywalizacji wystartował również Mateusz Lipa, który otarł się o podium, finiszując tuż za swoim kolegą z kadry.

Wyniki - keirin mężczyzn U23 - 1. runda

Wyniki - keirin mężczyzn U23 - repasaże

Wyniki - keirin mężczyzn U23 - 2. runda

Wyniki - keirin mężczyzn U23 - finał

Ostatni medal w tych mistrzostwach dla Polski, trafił do duetu Alan Banaszek i Daniel Staniszewski. Zajęli oni 3. miejsce w madisonie, kończąc zmagania z 8 punktami. Przegrali jedynie z mistrzami Rosją i srebrną Francją.

Wyniki - madison - mężczyźni U23

Tuż za podium omnium orliczek uplasowała się Łucja Pietrzak. W wyścigu na 500 metrów była 4., w rundzie ze startu lotnego 3., a w wyścigu punktowym zdobyła 11 oczek, kończąc sześciobój na 4. pozycji.

Wyniki - omnium - 500m - kobiety U23

Wyniki - omnium 250m ze startu lotnego - kobiety U23

Wyniki wyścigu punktowego i Klasyfikacja końcowa - mężczyźni U23

Niezwykle bliska medalu była również Julita Jagodzińska. Zajęła ona 4. miejsce w keirinie orliczek, choć jej droga do finału nie była łatwa. Wywalczyła ona awans do 2. rundy po repasażach. W niej zapewniła sobie awans do głównego finału i finiszowała na "kreskę" jako czwarta.

Razem z nią do keirinu przystąpiła także Marlena Karwacka. Zakończyła ściganie na finale B, w którym była 3. i w końcowej klasyfikacji zajęła 10. miejsce.

Wyniki - keirin kobiety U23 - 1. runda

Wyniki - keirin kobiety U23 - repasaże

Wyniki - keirin kobiety U23 - 2. runda

Wyniki - keirin kobiety U23 - finał

Łącznie Polacy zdobyli we włoskimi Montichiari 18 medali:
Złoto (5): Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym, Dawid Czubak w wyścigu punktowym juniorów, Michał Rzeźnicki w scratchu orlików, Szymon Krawczyk w omnium juniorów, Mateusz Rudyk w sprincie orlików

Srebro (6): Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Patryk Pazik i Bartosz Rudyk w wyścigu drużynowym juniorów, Dawid Jankowski, Mateusz Miłek i Daniel Rochna w sprincie drużynowym juniorów, Daria Pikulik w wyścigu indywidualnym orliczek, Daniel Czubak w wyścigu na 1km juniorów, Mateusz Miłek w sprincie juniorów, Szymon Sajnok w omnium orlików.

Brąz (7): Wiktoria Pikulik w scratchu juniorek, Nikola Różyńska w wyścigu indywidualnym juniorek, Katarzyna Kirschenstein, Urszula Łoś oraz Julita Jagodzińska w sprincie drużynowym orliczek, Monika Graczewska, Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak i Daria Pikulik w wyścigu drużynowym orliczek, Aleksandra Tołomanow w keirinie juniorek, Michał Lewandowski w keirinie orlików, Alan Banaszek i Daniel Staniszewski w madison orlików.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 2. miejsce - zarówno pod względem złotych medali (za Włochami), jak i łącznej liczy krążków (za Wielką Brytanią).

Klasyfikacja medalowa

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl