Środa,   13 Lipca 2016 Torowe MME: Cztery medale drugiego dnia Drugiego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym Polacy powiększyli swój dorobek medalowy o kolejne 4 krążki. Łącznie biało-czerwoni zdobyli już 9 miejsc na podium.

Pierwszy medal tego dnia, srebrny, wywalczył Daniel Czubak w wyścigu na 1km juniorów. Uzyskał on wynik 1:03.967, przegrywając złoto z Belgiem, Ayrtonem De Pauwem o zaledwie 0,6 sekundy.

Wyniki - 1km - junior

Chwilę później brąz zdobyła juniorka Nikola Różyńska. Uplasowała się na trzeciej pozycji w eliminacjach wyścigu indywidualnego na dochodzenie (z czasem 2:24.817) i w pojedynku o brąz zmierzyła się z Brytyjką, Eleanor Dickinson. W małym finale pojechała nieco wolniej (2:25.104), ale wystarczyło to by zapewnić sobie brąz.

Wyniki - wyścig indywidualny - kwalifikacje - juniorka

Wyniki- wyścig indywidualny - finał - juniorka

Na podium stanęły również dwie drużyny kobiet w kategorii U23 - w sprincie drużynowym i wyścigu drużynowym na dochodzenie. W tej pierwszej Polskę reprezentowały Katarzyna Kirschenstein, Urszula Łoś oraz Julita Jagodzińska, która wystąpiła w małym finale (zastępując Kirschenstein).

Po zajęciu 3. miejsca w kwalifikacjach, na ich drodze stanęły Ukrainki. Nie byłe one jednak w stanie przeciwstawić się biało-czerwonym i to polskie trio stanąło na pudle.

Wyniki - sprint drużynowy kobiet U23 - kwalifikacje

Wyniki- sprint drużynowy kobiet U23 - finał

Podobny wynik "wykręciły" Monika Graczewska, Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak i Daria Pikulik. W eliminacjach zabrakło im 0,6 sekundy do finału A. W wyścigu o brąz nie dały szans Belgijkom i w ten sposób, Kaczkowska i Pikulik zdobyły swoje drugie medale w mistrzostwach (po wyścigu indywidualnym).

Wyniki - wyścig drużynowy na dochodzenie - kobiety U23 - kwalifikacje

Wyniki - wyścig drużynowy na dochodzenie - kobiety U23 - finał

Tego dnia do rywalizacji przystąpili również Patryk Pazik i Alex Castaldo (5. i 21. miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorów), Mateusz Lipa, Mateusz Rudyk, Piotr Stanisławek (nie ukończyli sprintu drużynowego orlików), Alan Banaszek, Michał Rzeźnicki, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski (8.miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn U23) oraz Aleksandra Tołomanow (8. miejsce w sprincie juniorek).