belka gorna
Wtorek,   12 Lipca 2016 Torowe MME: 5 medali pierwszego dnia, złoto i rekord Polski Kaczkowskiej Aż pięć medali zdobyli Polacy pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Justyna Kaczkowska.

Mistrzyni świata juniorek w wyścigu na dochodzenie, zapewniła sobie pierwszy tytuł mistrzowski kategorii U23 również w tej konkurencji. Ona oraz Daria Pikulik uzyskały w kwalifikacjach najlepsze czasy, zapewniając sobie miejsca w głównym finale. W eliminacjach Kaczkowska wygrała zdecydowanie, pobijając przy okazji rekord Polski - 3:30.517.

Już przed decydującym biegiem Polska była pewna złota i srebra. Pozostała jedynie walka o to, kto na jakim stanie stopniu podium. Wygrała Kaczkowska i poza złotem, założyła również niebieską koszulkę mistrzyni Europy. Srebro zawisło na szyi Darii Pikulik.

Wyniki - wyścig indywidualny kobiet U23 - kwalifikacje

Wyniki - wyścig indywidualny kobiet U23 - finał

Kolejne medale do biało-czerwonego worka wrzucili juniorzy - drużyna w wyścigu na dochodzenie oraz drużyna sprinterów. W tej pierwszej konkurencji na "pudle" stanęli Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Patryk Pazik i Bartosz Rudyk. W przejeździe eliminacyjnym "wykręcili" oni drugi czas - 4:08.841 i w finale zmierzyli się z Brytyjczykami.

W nim nie dali rady pokonać faworyzowanych rywali, kończąc zmagania na drugim miejscu.

Wyniki - wyścig drużynowy na dochodzenie juniorów - kwalifikacje

Wyniki - wyścig drużynowy na dochodzenie juniorów - finał

Tę samą lokatę zajęła drużyna sprinterów. W kwalifikacjach Dawid Jankowski, Mateusz Miłek i Daniel Rochna uzyskali drugi wynik, minimalnie przegrywając z Rosjanami. W walce o złoto Jankowskiego zastąpił Krystian Ruta. Ta trójka również była bardzo blisko pokonania przeciwników, ale zabrakło do mistrzostwa ok. 0,2 sekundy.

Wyniki - sprint drużynowy juniorów - kwalifikacje

Wyniki - sprint drużynowy juniorów - finał

Piąty medal dla Polski wywalczyła Wiktoria Pikulik w scratchu juniorek. Na finiszowych metrach musiała uznać ona wyższość Włoszki, Letizii Paternoster i Marii Martinis z Portugalii.

Wyniki - scratch juniorek

Wiktoria Pikulik była również bardzo bliska brązowego krążka w wyścigu drużynowym. Wraz z Klaudią Bielawską, Karoliną Lipiejko i Nikolą Różyńską zajęły one 3. miejsce w kwalifikacjach, rozbudzając sobie apetyt na podium. Niestety w małym finale, w którym Klaudię Bielawską zastąpiła Klaudia Seremak, nie dały one rady Brytyjkom, kończąc zmagania na 4. pozycji.

Wyniki - wyścig drużynowy na dochodzenie juniorów - kwalifikacje

Wyniki - wyścig drużynowy na dochodzenie juniorów - finał

W wyścigu indywidualnym mężczyzn do lat 23, wystartowało dwóch Polaków, Daniel Staniszewski i Krzysztof Tomaszewski. Uplasowali się oni na 8. i 15. miejscu w kwalifikacjach, i na tych pozycjach zostali ostatecznie sklasyfikowani.

Wyniki - indywidualny mężczyzn U23 - kwalifikacje

Podobnie jak Staniszewski, 8. miejsce zajął także Alex Castaldo w scratchu juniorów. Wyścig na kreskę wygrał Jules Hesters (Belgia).

Wyniki - scratch juniorów

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl