Niedziela,   23 Października 2016 Torowe ME: Rajkowski 5. na zakończenie, Polska wraca z Francji z 5 medalami Polska zakończyła tegoroczne mistrzostwa Europ w kolarstwie torowym z 5 medalami. Ostatniego dnia zmagań bliski szóstego był Patryk Rajkowski w keirinie.

Patryk Rajkowski jest mistrzem Starego Kontynentu w keirinie juniorów z 2014 roku. W swojej koronnej konkurencji wystartował razem z drugim z Polaków, Mateuszem Lipą. Obaj trafili do tego samego biegu w 1. rundzie. Po raz pierwszy rozgrywana była ona w nowej formule - 3 okrążenia za derną i 3 okrążenia ścigania.

Był to słodko-gorzki wyścig dla biało-czerwonych, gdyż Rajkowski zwycięstwem zapewnił sobie w nim awans do półfinału, ale Lipa został zdyskwalifikowany za zajęcie nie tego miejsca za derną, które wylosował.

W 1/2 Rajkowski uplasował się na drugim miejscu, co dało mu przepustkę do wielkiego finału. W nim zajął 5. lokatę i na tej pozycji został ostatecznie sklasyfikowany.

Wyniki - keirin mężczyzn - 1. runda

Wyniki - keirin mężczyzn - 1/2

Wyniki - keirin mężczyzn - klasyfikacja końcowa

Niewiele gorzej poradził sobie męski duet w madisonie - Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski. Jechali oni aktywnie, regularnie punktowali, co przełożyło się na 7. miejsce w końcowym zestawieniu. Wygrali Hiszpanie, przed Francją i Belgią.

Wyniki - madison mężczyzn

Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy rozegrano madison kobiet. Polskę reprezentowały Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj. W swoim debiucie zajęły one 11. miejsce, a złoto trafiło do Belgijek.

Wyniki - madison kobiet

Łącznie w tegorocznych mistrzostwach Europy zdobyliśmy 5 medali, tyle samo co przed rokiem. Złoto wywalczyła drużyna sprinterów, srebro drużyna pań w wyścigu na dochodzenie, Adrian Tekliński w scratchu i Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym, a brąz Katarzyna Pawłowska w wyścigu punktowym.