Poniedziałek,   27 Lutego 2017 Sprinterzy z 3.miejscem w PŚ w Los Angeles Drużyna sprinterów uplasowała się na podium Pucharu Świata w Los Angeles i na tej pozycji zakończyła też pucharowe zmagania. Ostatniego dnia imprezy świetnie spisała się też Justyna Kaczkowska.

Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki zasygnalizowali gotowość do walki o zwycięstwo w eliminacjach, w których wykręcili trzeci czas. W 1. rundzie, w pojedynku z Japończykami uzyskali 44.232 i ponownie był to trzeci wynik. Oznaczało to występ w finale B, w którym Polacy walczyli o brąz z Francuzami. Nie dali im większych szans, pokonując o ponad sekundę.

Trzecie miejsce w Los Angeles oznaczało, że biało-czerwoni ukończyli Puchar Świata również na trzeciej pozycji. Wyprzedzili ich tylko Niemcy i Francuzi.

Wyniki - eliminacje

Wyniki - 1. runda

Wyniki - finał

Wyniki - klasyfikacja końcowa Pucharu Świata

Bardzo bliska podium była w wyścigu indywidualnym na 3 kilometry Justyna Kaczkowska. Uzyskała ona 3:34.973 i uplasowała się tuż za czołową "3". Do pudła zabrakło jej tylko 0,9s. Wygrała Chloe Dygert (USA).

W niedzielę do rywalizacji stanęli też Rafał Sarnecki w keirinie, Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski oraz Natalia Rutkowska i Nikol Płosaj w madisonie. Zajęli oni odpowiednio 13. (odpadł po 1. rundzie), 7., 11. miejsce. Natalia Rutkowska pojechała też w scratchu, ale została zdyskwalifikowana za zajechanie drogi rywalce.

Wyniki - keirin

Wyniki - madison mężczyzn

Wyniki - madison kobiet

Był to bardzo udany weekend w wykonaniu polskich torowców. Poza czołową lokatą sprinterów i Justyny Kaczkowskiej, biało-czerwoni wrócą z USA ze zwycięstwem w omnium i Pucharze Świata w wykonaniu Szymona Sajnoka, drugą lokatą Kamila Kuczyńskiego w klasyfikacji PŚ w sprincie indywidualnym i trzecią drużyny kobiet.

Wyniki - 1. dzień

Zachęcamy do przywitania naszych torowców, którzy tak znakomicie spisali się podczas torowego Pucharu Świata w Cali i Los Angeles. Wylądują oni jutro w Warszawie na Lotnisku Chopina: Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki o godz. 17:50, Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki, Michał Lewandowski i Krzysztof Maksel (triumfator w wyścigu na 1km z Cali) o godz. 20:40, a pozostali reprezentanci, w tym Szymon Sajnok, o godz. 21:35.