belka gorna
Niedziela,   9 Grudnia 2007 PŚ na torze: 2. dzień rekonesansu olimpijskiego Drugi złoty medal zdobyła Holenderka Marianne Vos, podczas rozgrywanego w Pekinie Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W keirinie podobnie jak w Sydney równych sobie nie miał Brytyjczyk Chris Hoy.

Edward Clancy, Stephen Cummings, Geraint Thomas oraz Paul Manning z Wielkiej Brytanii zostali zwycięzcami wyścigu na dochodzenie. W finale pokonali drużynę Nowej Zelandii, a walkę o brąz na swoją korzyść rozstrzygnęli Holendrzy. W drużynowym sprincie najlepsze okazały się Holenderki. Yvonne Hijgenaar i Willy Kanis pokonały francuską parę Clair-Sanchez oraz reprezentantki Chin.

W kwalifikacjach keirinu odpadł Kamil Kuczyński, a w finale Chris Hoy pokonał Francuza Arnaud Tournanta oraz Teun Mulder z Holandii. Niespodziewanego zwycięzce przyniósł nam scratch. Amerykanin Michael Friedman był pierwszy "na kresce", wyprzedzając Argentyńczyka Walter Fernando Perez i Belga Tima Mertensa.

Wyścig punktowy kobiet rozstrzygnął się dopiero na ostatnim finiszu. Holenderka Marianne Vos dzięki zwycięstwu na mecie zgromadziła w sumie 12 punktów, czym zrównała się z Kubanką Yoanką Gonzalez Perez. Wyższa pozycja na mecie dała jednak złoty medal Holenderce, dla której jest to drugie złoto po triumfie w scratchu. Trzecia była Australijka Katherine Bates.

Ostatnią konkurencją był wyścig na 500 metrów kobiet i 1000 metrów mężczyzn, ze startu zatrzymanego. Wśród pań zdecydowanie najlepsza była Lisandra Guerra Rodriguez z Kuby. Osiągnęła o blisko pół sekundy lepszy czas niż Simona Krupeckaite z Litwy i Natalia Cylińskaja z Białorusi. Wśród mężczyzn ze średnią przekraczającą 58 km/h wygrał Francois Pervis z Francji. Kolejne miejsca na podium zajęli: Ukrainiec Jewgieni Bolibruk i Chińczyk Wen Hao Li. Na 11. miejscu uplasował się Tomasz Schmidt.
Źródło:  "pzkol.pl"