belka gorna
Piątek,   22 Lipca 2016 Krawczyk mistrzem świata juniorów w wyścigu punktowym Szymon Krawczyk został mistrzem świata juniorów w wyścigu punktowym. Po medalu Wiktorii Pikulik jest to drugie podium dla Polski w światowym czempionacie rozgrywanym w szwajcarskim Aigle.

Mistrz Europy w omnium, rozpoczął ściganie w wyścigu punktowym od 3. miejsca w eliminacjach. Spokojnie awansował do decydującego biegu, a w nim dał popis swoich umiejętności i czytania wyścigu.

Finał miał nietypowy przebieg, gdyż to nie "lotne finisze" na co 10. rundzie zadecydowały o medalach, a nadrabiane okrążenia. Krawczyk zdobył w ten sposób dodatkowych 40 "oczek" i łącznie na swoje konto uzbierał 53 punkty (punktował 5-krotnie na "tłustych okrążeniach", raz wygrywając).

Początkowo sędziowie przyznali zwycięstwo Wen Chao Li, jednak po dokładniejszej analizie okazało się, że Chińczykowi doliczono przez przypadek jedno nadrobione okrążenie za dużo. Po korekcie wyników Szymon Krawczyk awansował na 1. miejsce i mógł się cieszyć z tytułu mistrza świata. Dla młodego kolarza KTK Kalisz ostatni miesiąc jest niezwykle udany, gdyż poza złotem w omnium i wyścigu punktowym, wywalczył również srebro w mistrzostwach Europy w wyścigu drużynowym oraz obronił tytuł mistrza Polski na szosie, ze startu wspólnego.

Wyniki - wyścig punktowy juniorów - eliminacje

Wyniki - wyścig punktowy juniorów - finał

Niewiele zabrakło by Polska zakończyła drugi dzień rywalizacji z dwoma krążkami, gdyż 4. miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zajęła Nikola Różyńska. W kwalifikacjach "wykręciła" ona bardzo dobry wynik - 2:23.365, tylko o 0,8s wolniejszy od rekordu świata. Dało jej to 3. pozycję i szansę na brązowy medal.

Niestety w finale B Polka musiała uznać wyższość Nowozelandki, Ellesse Andrews i tym razem nie dane było jej stanąć na podium w tej konkurencji.

Na 21. miejscu sklasyfikowana została druga z reprezentantek Polski – Klaudia Bielawska.

Wyniki - wyścig indywidualny juniorek - eliminacje

Wyniki - wyścig indywidualny juniorek - finał

Do finału scratchu juniorek awansowała Klaudia Seremak. W nim jechała pewnie, ale nie ustrzegła się kraksy, która rozwiała marzenia o wysokiej lokacie.

Wyniki - scratch juniorek - eliminacje

Wyniki - scratch juniorek - finał

19. w wyścigu na 1 kilometr był Bartosz Rudyk (czas 1:05.720), a Aleksandra Tołomanow zakończyła swój udział w sprincie na repasażach po 1/8, wcześniej pobijając "życiówkę" w kwalifikacjach i pokonując w 1/16 Włoszkę Glorię Manzoni.

Wyniki - 1km juniorów - finał

Wyniki - sprint juniorek - eliminacje

Wyniki - sprint juniorek - 1/16

Wyniki - sprint juniorek - 1/8

Wyniki - sprint juniorek - repasaże

Dawid Czubak wystartował w pierwszych trzech konkurencjach omnium - scratchu, wyścigu indywidualnym i eliminacyjnym. Uplasował się w nich odpowiednio na 13., 9. i 12. miejscu, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 13.lokatę.

Wyniki - omnium juniorów - eliminacje

Wyniki - omnium juniorów - scratch

Wyniki - omnium juniorów - wyścig indywidualny

Wyniki - omnium juniorów - wyścig eliminacyjny

Wyniki - omnium juniorów - klasyfikacja po 3 konkurencjach

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl