Sobota,   5 Lipca 2014 Dwa polskie zwycięstwa 1. dnia GP Polski Za kolarzami pierwszy dzień zawodów UCI, Grand Prix Polski. Na pruszkowskiej BGŻ Arena wyłoniono zwycięzców w keirinie kobiet, sprincie indywidualnym mężczyzn, sprincie drużynowym kobiet oraz wyścigach punktowych kobiet i mężczyzn.

W tych 5 konkurencjach, w dwóch najlepsi byli Polacy, a konkretnie Polki. Karolina Karasiewicz triumfowała w wyścigu punktowym, a całe podium zajęły jej koleżanki z reprezentacji - Małgorzata Wojtyra oraz Natalia Rutkowska.

Wygrały również Urszula Łoś oraz Katarzyna Kirschenstein, które były najlepsze w sprincie drużynowym kobiet U23. W finale pokonały one Ukrainki, Olenę Starikową oraz Walerię Zalizną. Katarzyna Kirschenstein stanęła także na podium w keirnie, w którym była druga. Czwartą pozycję zajęła Urszula Łoś. Triumfowała Nicky Degrendele (Belgia)

Z dobrej strony pokazali się także polscy sprinterzy. Damian Zieliński, Rafał Sarnecki (dwójka ta spotkała się w półfinale) i Krzysztof Maksel zajęli kolejno 3., 4. i 5. miejsce. Wygrał Pawel Jakuszewski (Rosja), przed Tobiasem Wachterem (Niemcy). Zieliński i Maksel zajęli pierwsze dwie lokaty w kwalifikacjach (biegu na 200m).

Rafał Jeziorski był najwyżej sklasyfikowanym biało-czerwonym w wyścigu punktowym mężczyzn (6. miejsce). Wygrał Brytyjczyk Jonathan Mould, przed Romanem Gladyszem (Ukraina) i Kennym De Ketele (Belgia).