belka gorna
Wtorek,   28 Marca 2017 4F partnerem Polskiego Związku Kolarskiego Polska marka 4F, która od lat wspiera polskich sportowców właśnie rozpoczęła nową współpracę – tym razem podpisała 4-letnią umowę partnerską z Polskim Związkiem Kolarskim. Marka dostarczy stroje startowe, treningowe i reprezentacyjne zarówno dla kadry męskiej jak i damskiej, dla reprezentacji w kolarstwie torowym, szosowym, górskim, i BMX i przełajowym. Współpraca została ogłoszona w dniu 28 marca przez Prezesa spółki OTCF Igora Klaję oraz Dariusza Banaszka, Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Kolekcja dla reprezentantów Polski w kolarstwie podzielona jest na 3 części: startową (przeznaczoną do oficjalnych zawodów reprezentacji kraju, składającą się z szeregu strojów, między innymi z dwuczęściowego stroju startowego - koszulki kolarskiej oraz spodenek na szelkach oraz kombinezonu startowego), treningową (przeznaczoną do treningów i lekkich zajęć fizycznych, która składa się z wodoodpornego softshella, koszulki funkcyjnej, spodenek funkcyjnych oraz obuwia) oraz reprezentacyjną (przeznaczoną do noszenia podczas oficjalnych wydarzeń sportowych, ceremonii oraz konferencji prasowych, składającą się z dresów reprezentacyjnych i koszulki). Stroje były szyte pod wymiar każdego z zawodników – pomiary i indywidualne dostosowywanie stroju odbywały się kilkakrotnie.

„4F współpracuje z profesjonalnym sportem od 2007 roku, wspierając różne dyscypliny od skoków narciarskich po piłkę ręczną. Mamy bardzo zdolnych kolarzy, którzy od jakiegoś czasu byli obiektem naszego zainteresowania, szczególnie po sukcesie Rafała Majki na minionych Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016. Cieszymy się, że udało się nawiązać współpracę z Polskich Związkiem Kolarskim – ubieranie najlepszych z najlepszych w tej dyscyplinie będzie dla nas zarówno powodem do osobistej dumy jak i zawodowym wyzwaniem”, mówi Igor Klaja, prezes OTCF S.A.

Kolekcja zaprojektowana jest z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów technicznych, m.in. szybkoschnących i aerodynamicznych, identycznych jak te których używają najlepsze światowe drużyny kolarskie. Stroje startowe to nowa jakość dzianiny - dzianina jest tkana na maszynach płaskich, dzięki czemu ma większą gęstość, co sprawia, że jest bardziej wytrzymała i aerodynamiczna.
Gwarantuje to większą opływowość, co jest niezmiernie ważne w kolarstwie. Dodatkowo w strojach startowych, z wyjątkiem kombinezonów torowych i szosowych, zostały zastosowane płaskie szwy, co zapobiega otarciom podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Ponadto Dodatkowo w spodniach startowych występują wkładki żelowe o różnej gęstości, w zależności od konkurencji. Bardzo ważnym elementem stroju kolarza są skarpety – te dostarczone przez markę 4F uszyte są z dwóch materiałów – stopka z bawełny, dającej wysoki komfort i ograniczenie zagrożenia otarć, a materiał powyżej kostki z dzianiny mającej właściwości aerodynamiczne. W kolekcji znajdziemy zestawy kolorystyczne inspirowane polską flagą – czysta biel w połączeniu z soczystą czerwienią. Dodatkowo, w linii treningowej występuje kolor szary i czarny. Materiały na stroje startowe zostały sprowadzone z Włoch, a większość produkcji odbyła się w Polsce.

„4F to kolejna polska marka, która zdecydowała się wesprzeć kolarzy i kolarki – to pokazuje nam, że nasza dyscyplina jest atrakcyjna dla partnerów i sponsorów. Możemy się już pochwalić wieloma sukcesami, ale wierzymy, że jeszcze wiele kolejnych przed nami. Dziękujemy firmie OTCF, właścicielowi marki 4F, że również w to wierzą i mamy nadzieję, że już niedługo wspólnie świętować będziemy polskie sukcesy kolarskie”, mówi Dariusz Banaszek, Prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Kolarzy w nowych strojach zobaczyć będzie można już na Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym, które odbędą się w dniach 12-16 kwietnia w Hongkongu. Marka 4F będzie również partnerem maratonu rowerowego w Dolomitach HERO 2017, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca, w którym wystąpi drużyna MTB z ramienia Polskiego Związku Kolarskiego. Kontrakt partnerski obejmuje również inne oficjalne imprezy sportowe, takie jak Mistrzostwa Europy, oficjalne wyścigi kolarskie, a także Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

Od połowy czerwca w sklepie internetowym marki 4F dostępne będą modele inspirowane kolekcją dla Polskiego Związku Kolarskiego.

Marka 4F współpracuje obecnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Polskim Związkiem Narciarskim, Polskim Związkiem Biathlonu, Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego, Polskim Związkiem Kajakowym oraz Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro ubrała 381 sportowców z trzech krajów. Poza reprezentacją Polski, logo 4F pojawiło się po raz pierwszy na strojach olimpijczyków z Serbii oraz Łotwy.Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl