belka gorna
Czwartek,   10 Lipca 2014 Zdun i Różyńska mistrzami Polski juniorów i juniorek młodszych w jeździe na czas Karol Zdun (KKS Gostyń) oraz Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) zostali mistrzami Polski juniorów młodszych w jeździe indywidualne na czas. Wygrali oni czasówkę podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym, które dziś rozpoczęły się w Wałbrzychu.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy ścigali się w Wałbrzychu na dystansie 10 kilometrów. Nikoli Różyńskiej pokonanie trasy zajęło 18 minut i 6 sekund. Zaledwie 4 sekundy straciła do niej Katarzyna Socha (KLKS Azalia Brzóza Królewska), która wywalczyła tym samym tytuł wicemistrzowski. Brąz zdobyła Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Jej strata do triumfatorki również była niewielka, gdyż wyniosła 6 sekund.

Karol Zdun miał na mecie większą przewagę, choć rywalizacja również była zacięta. Drugi Szymon Krawczyk (KTK Kalisz) pojechał o 10 sekund wolniej. Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy) zanotował czas o 11 sekund gorszy od wyniku Zduna.

Przed zawodnikami i zawodniczkami jeszcze wyścig ze startu wspólnego, który odbędzie się 12 lipca na trasie Świebodzice-Dobromierz-Stare Bogaczowice.