belka gorna
Sobota,   6 Kwietnia 2013 Wyniki Międzynarodowego Kryterium ''Boxmet Dzierżoniów 2013'' Bartłomiej Matysiak i Paulina Brzeźna-Bentkowska wygrali Międzynarodowe Kryterium Boxmet Dzierżoniów 2013" w kategorii elita mężczyzn i kobiet. Na trasie rywalizowali również zawodnicy i zawodniczki w kategorii żak, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy oraz U23.

Wyścig elity mężczyzn. liczący 45 kilometrów (30 rund po 1,5 km) zdominowali zawodnicy CCC Polsat Polkowice. Aż piątka zawodników tej grupy wjechała na metę w ucieczce. Wygrał Bartłomiej Matysiak, który wyprzedził Jarosława Marycza i Łukasza Owsiana. Za nimi przez kreskę przejechali Paweł Charucki i Marek Rutkiewicz, a najszybszy z peletonu był Paweł Franczak (Wibatech Brzeg). On też był najlepszym orlikiem.

W wyścigu kobiet (22,5 km) na metę wjechała 4-osobowa grupka. Z niej najszybciej zafiniszowała Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń). Druga była Karolina Garczyńska (LKS Atom Bomtex Dzierżoniów), która wygrała klasyfikację U23. Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (TKK Pacific Toruń), a tuż za podium uplasowała się Paula Gorycka (4f e-Vive). Kilkuosobową grupkę pościgową przyprowadziła Patrycja Jacyszyn (BDC Nowatex Ziemia Darłowska), najlepsza z juniorek.

W wyścigach młodszych kategorii wiekowych, po zwycięstwo sięgnęli Piotr Konwa z 4f e-vive (junior – 30 km), Szymon Sajnok z GKS Cartusia Kartuzy (junior młodszy – 22,5 km), Słowak Matus Stocek z Cyklistycky Spolok Zilina (młodzik – 13,5 km), Eryk Kaczor z LKS Atom Bomtex Dzierżoniów (żak – 3 km), a także Patrycja Jasińska z BDC Nowatex Ziemia Darłowska (juniorki młodsze – 13,5 km), Klaudia Bielawska z UKS Koźminianka Koźminek (młodziczki – 13,5 km) oraz Małgorzata Dąbrowska z LKS Atom Bomtex Dzierżoniów (żak – 3km).