Sobota,   12 Września 2015 Wyniki 1. dnia Górskich Szosowych Mistrzostw Polski Pierwszego dnia Górskich Szosowych Mistrzostw Polski rozdano komplety medali w juniorach i juniorkach młodszych, juniorach i juniorkach oraz orliczkach i elicie kobiet, w której najlepsza była Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Pierwsze złoto tegorocznych mistrzostw w Jeleniej Górze, rozgrywanych na podobnej trasie co przed rokiem, wywalczył Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek). Na finałowym wzniesieniu pod Chybotek, w bezpośrednim pojedynku pokonał on o kilka sekund Mikołaja Koniecznego (KKS Gostyń). Trzecie miejsce, z 13-sekundami do zwycięzcy, zajął Piotr Klimkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń).

Wyniki - juniorzy młodsi

W wyścigu juniorów sytuacja na pierwszych kilku okrążeniach się tasowała. Atakowali m.in. Damian Sławek, Szymon Sajnok, czy też Marceli Bogusławski. Wszystkie te próby były jednak kasowane. W okolicach półmetka na solowy atak zdecydował się Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Mistrz Europy wypracował sobie ok. minutową przewagę. Na przedostatniej rundzie dołączył do niego Sebastian Konofał (Warszawski Klub Kolarski), ale nie był on w stanie utrzymać tempa Banaszka i zawodnik BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki ponownie odjechał samotnie. Zameldował się na mecie jako pierwszy, z przewagą prawie 30 sekund nad srebrnym medalistą Łukaszem Ochockim (UKS Copernicus SMS Toruń). Brąz wywalczył Karol Kuklewicz (MLKS Wieluń).

Wyniki - juniorzy

Ewelina Sikora (WLKS Krakus BBC Czaja) i Marta Jaskulska (LKK "Warmia" Biskupiec) stoczyły pojedynek o tytuł mistrzyni kraju juniorek młodszych. Lepsza okazała się ta pierwsza, która nad swoją rywalką miała ponad 40 sekund przewagi. W walce o brąz najsilniejsza była Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski).

Wyniki - juniorki młodsze

Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Toruń) była zdecydowanie najmocniejszą juniorką. Przy wjeździe na metę, nad drugą Martą Lach (UKS Sokół Kęty) miała aż 2:39 zapasu. Trzecie miejsce zajęła specjalizująca się w kolarstwie górskim, Gabriela Wojtyła (UKS Goodman Zator), która w sprincie pod górę była minimalnie szybsza od Aureli Nerlo (MTB Obiszów).

Wyniki - juniorki

Pojedynek o złoto w wyścigu elity kobiet rozegrał się między Pauliną Brzeźną-Bentkowską i Anną Plichtą (obie TKK Pacific Toruń). Obie mocno odjechały rywalkom, ale to Brzeźna-Bentkowska sięgnęła po tytuł. Oderwała się ona samotnie i samotnie przecięła linię mety. 1:27 po niej zmagania ukończyła Plichta, a ponad 7 minut później z miejsca na podium ucieszyła się kolejna z przedstawicielek toruńskiej ekipy, Monika Brzeźna. Monika Żur (4F Scott Racing Team) była najlepszą z orliczek.