Środa,   20 Lipca 2016 TdP Women: Oliveira najlepsza w czasówce w Bukowinie Flavia Oliveira (BTC City Ljubljana) wygrała drugi etap Tour de Pologne Women – jazdę indywidualną na czas. Liderką wyścigu pozostaje Jolanda Neff (Swiss National Team).

66 zawodniczek stanęło na starcie drugiego etapu Tour de Pologne Women. Jazda indywidualna na czas z Bukowiny Tatrzańskiej do BUKOVINA Resort liczyła cztery kilometry. Krótki, ale wymagający podjazd najszybciej pokonała Flavia Oliveira, która uzyskała czas 9 minut i 18 sekund. O dziesięć sekund wolniejsza była Tetiana Riabchenko z Reprezentacji Ukrainy, a trzecie miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka) z czasem 9.36.

Liderką wyścigu pozostaje Jolanda Neff, która w czasówce zajęła czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej Szwajcarka ma minutę i 3 sekundy przewagi nad Oliveirą i ponad dwie minuty przewagi nad Riabchenko. Na czwartym miejscu jest Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski) ze stratą do liderki 2:43. Tyle samo traci piąta w klasyfikacji Brzeźna-Bentkowska.

Dziś odbędzie się również trzeci, finałowy etap Tour de Pologne Women. Peleton wystartuje o 15.45 z BUKOVINA Resort i po pokonaniu dwóch królewskich rund o łącznej długości 78 kilometrów zafiniszuje w Bukowinie Tatrzańskiej około 18.30.