belka gorna
Piątek,   14 Października 2016 Szosowe MŚ: Perekitko bliska medalu Karolina Perekitko finiszowała tuż za podium, w wyścigu ze startu wspólnego juniorek o mistrzostwo świata w Doha.

Młode zawodniczki rywalizowała na 74,5-kilometrowej trasie, w całości poprowadzonej na "Perle". Część z nich miała okazję już ścigać na tej pętli, podczas jazdy indywidualnej.

Już na początku zmagań doszło do masowej kraksy, w której leżała prawie połowa peletonu. Wśród poszkodowanych były m.in. dwie Polki - Karolina Perekitko i Wiktoria Pikulik. Pierwsza szybko się pozbierała i wróciła do stawki, a druga uszkodziła sprzęt, straciła dystans do peletonu i musiała wymienić rower. Ostatecznie też zdołała dołączyć do reszty.

Dalsza część wyścigu była spokojna i większość zawodniczek czekała na końcowy sprint. Faktycznie do niego doszło, a na finiszowych metrach swój "pociąg" ustawiły Włoszki. Wszystkie Polki - Pikulik, Perekitko, Nikola Różyńska i Aurela Nerlo - przystąpiły do końcówki w głównym peletonie.

Najszybsza z biało-czerwonych, Perekitko wjechała na ostatni kilometr z dalekiej pozycji, ale później zdołała się przebić do ścisłej czołówki. Niewiele brakowało, a wywalczyłaby miejsce na podium. Ostatecznie jednak musiała się zadowolić 4. lokatą.

Wygrała Włoszka, Elisa Balsamo, przed Amerykanką Skylar Schneider i Norweżką, Susanne Andersen.

Wyniki - juniorki

Wyścig juniorów, w którym brało udział trzech Polaków - Szymon Krawczyk, Mikołaj Konieczny i Bartosz Rudyk - liczył 135 kilometrów i miał bardzo emocjonujący przebieg. Dochodziło do licznych akcji, a ta decydująca miała miejsce ponad 50 kilometrów przed metą, gdy na czele uformowała się 20-osobowa czołówka. Z niej, na finałowych 10 kilometrach oderwał się samotnie Jakob Egholm (Dania). Zdołał utrzymać solowe prowadzenie i zapewnił sobie tytuł mistrza świata. Sprint po drugie miejsce wygrał Niklas Markl (Niemcy), a ostatnie miejsce na podium wywalczył Reto Muller (Szwajcaria).

Bartosz Rudyk był jedynym Polakiem, który ukończył wyścig, zajmując 31. miejsce.

Wyniki - juniorzy

Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl