Poniedziałek,   10 Października 2016 Szosowe MŚ: Nerlo 14. w czasówce juniorek Po jeździe drużynowej w wykonaniu ekip zawodowych, drugiego dnia szosowych mistrzostw świata w Doha, na trasę czasówki ruszyły juniorki oraz orlicy.

W zmaganiach juniorek Polskę reprezentowały dwie Polki - Aurela Nerlo oraz Wiktoria Pikulik. Jako pierwsza z tej dwójki, na 13,7-kilometrową trasę, prowadzącą po płaskich szosach na sztucznej wyspie, tzw. Perle, ruszyła Nerlo. W ogromnym upale uzyskała ona wynik 19:23 i przez pewien czas utrzymywała się w pierwszej trójce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 14. miejscu.

Mistrzyni Polski w walce indywidualnej, Wiktoria Pikulik pojechała o 20 sekund wolniej i zajęła 24. lokatę. Straciła do mistrzyni świata, Holenderki Karlijn Swinkels 1:22. Lisa Morzetti (Włochy) wywalczyła srebro (7 sekund straty), a Juliette Labous (Francja) brąz (21s).

Wyniki - juniorki

Orlicy także ścigali się na "Perle", jednak oni mieli prawie dwukrotnie dłuższy dystans do pokonania - 28,9 kilometra. W tej kategorii biało-czerwoni również wystawili dwóch reprezentantów - Przemysława Kasperkiewicza i Szymona Rekitę. Niestety nie zdołali oni nawiązać walki z czołówką, kończąc zmagania w czwartej "10" - odpowiednio na 35. (+2:53) i 32. miejscu (+3:17).

Na najwyższym stopniu podium stanął Niemiec, Marco Mathis, a obok niego jego rodak Maximilian Schachmann (+18s) i Australijczyk Miles Scotson (+37).